Výsledky súťaže

1. Zakliate v dreve

A. 8-11 rokov

- Celkový počet prihlásených prác bol 16;
- Do 2. Kola postúpilo 6 prác;

1. Miesto
Jánošík, Siamské dvojčatá, Samuel Hubač,
ZUŠ Žiar nad Hronom(406),
Pedagóg: Mgr.Andrej Janoška;

2. Miesto
Piest – dar lásky, Ján Chamaj,
SZUŠ Dotyk, Ružomberok(371)
Pedagóg: Mgr. Matúš Adam;

Piest – dar lásky, Martin Horník,
SZUŠ Dotyk, Ružomberok(374)
Pedagóg: Mgr. Matúš Adam;

3.Miesto:
Kolekcia: Pastierska palica, Orol, Hlava, Igor Slovík,
Banská Bystrica(403);

- Uznanie:
Pastierska palica, Dominik Chrušč,
Banská Bystrica(404);

B. 12 - 15 rokov

- Celkový počet prihlásených prác bol 38;
- Do 2. kola postúpilo 20;

1.miesto
Huslista, Samuel Horváth,
RCR ÚĽUV BA(92),
Pedagóg: Šimon Chyla;

2.miesto
Píšťalka, Michael Brucháč,
ZŠ Detva(203)
Pedagóg: Dušan Holík

Katapult, Vesna Jarina, Hana Mária Čunderlíková, Sára Maarová,
SZŠ Waldorfská, Bratislava(411),
Pedagóg: Peter Heriban;

3.miesto
Maska, Kráľovná, Tomáš Sedláček,
ZUŠ Žiar nad Hronom(405)
Pedagóg: Mgr.Andrej Janoška;

Uznanie
Práce kolektív žiakov SZŠ Waldorfskej (5., 7. A 8. ročník),
Bratislava(411-426);
Pedagóg: Peter Heriban;

Rybár, Barbora Řinnáčová,
ZUŠ K.Pádivého, Trenčín
Pedagóg: Mgr.Ján Meško;

Dvaja, Monika Čukanová,
ZUŠ K.Pádivého, Trenčín
Pedagóg: Mgr.Ján Meško;

2. Noty pre drôty

A. 8 - 11 rokov

- Celkový počet prihlásených prác bol 32,
- Do 2.kola postúpilo 12 prác;

1. Miesto
Kruh snov, Karolína Gážiová,
ZUŠ K.Pádivého, Trenčín(238),
Pedagóg: PaedDr.Zuzana Janíčková;

2. Miesto
neudelené

3. Miesto
Vzducholoď, Mário Chrušč,
RCR UĽUV Banskej Bystrica(442),
Pedagóg: Blažena Kriváková;

Uznanie:
Srdiečko, Branislav Klein,
ZUŠ Gelnica, pob.Helcmanovce(88),
Pedagóg: Bc. Jozefína Schneiderová;

Dekorácia, Matej Golitko,
ZUŠ Gelnica, pob.Helcmanovce(90)
Pedagóg: Bc. Jozefína Schneiderová;

B. 12 -15 rokov

- Celkový počet prihlásených prác bol 42;
- Do 2.kola postúpilo 19 prác; 

1. Miesto
Barbakan, kolektív VII. a VIII. ročníka ZŠ SSV BB,
RCR ÚĽUV Banská Bystrica(297)
Pedagóg: Katarína Králiková

2. Miesto
Soví zástupca, Marta Kalabová,
RCR ÚĽUV Bratislava(141),
Pedagóg: Oľga Obertová;

Vešiak na kľúče, Ján Tutoky,
ZUŠ Gelnica, pob.Helcmanovce
Pedagóg: Bc. Jozefína Schneiderová;(89)

3. Miesto
Ruka, Michaela Šenvická,
ZUŠ Chemikov, Nováky(105)
Pedagóg: Mgr. Lenka Matušíková;

Veľryba pestrá, Peter Dubiel; (308)
ZUŠ Jána Melkoviča, Stará Ľubovňa

Uznanie
Kolíska, Linda Majerčiaková, Lea Majzelová,
SZUŠ Dotyk, Ružomberok, (367)
Pedagóg: Mgr. Matúš Adam;

Lyžičník, Ľubomíra Praženicová,
SZUŠ Dotyk, Ružomberok,(368)
Pedagóg: Mgr. Matúš Adam;

3.Nite nebláznite

A. 8 – 11 rokov

- Celkový počet prihlásených prác bol 74;
- Do 2. Kola postúpilo 20 prác;

1. Miesto
Vtáčik, Amálka Bošelová,
Podpolianské osvetové stredisko, Zvolen(275),
Pedagóg: Mgr. Alexandra Kossárová;

2. Miesto
Vtáčik, Hana Michalicová, RCR BA,(98),
Pedagóg: Jarmila Rybanská;

3. Miesto
Taštička, Alexandra Predajnianská, RCR BB(469);
Pedagóg: Ivetka Luptáková;

Čestné uznanie
textilné dekorácie/hračky, Natália Štefánková, Ema Lukačková, Barbora Kukučková, Diana Kubíková, Dominika Horošová, Sofia Beliančinová, (351-356)
Pohronské osvetové stredisko, Žiar nad Hronom
Pedagóg: Mgr. Helena Soboslayová;

B. 12-15 rokov

- Celkový počet prihlásených prác bol 55;
- Do 2. kola postúpilo 16 prác; 

1. miesto
Škraboška, Ivona Jurášková,
RCR ÚĽUV BA(99)
Pedagóg: Jarmila Rybanská

2. miesto
Vrecúška na bylinky, Margaréta Baňasová, Denisa Halušková,
SZUŠ Jánoš, Dolný Kubín(37)
Pedagóg: Mgr. Stanislava Marettová

Farebný slon, Sandra Petríková, Kristína Chovancová, Sofia Kakalejčíková,
ZUŠ Gelnica, (343)
Pedagóg: Mgr. Marcela Vilhanová;

3. miesto
Taška, Mária Pacalajová,
Podpolian.osvet.stredisko, Zvolen(278)
Pedagóg: Mrg. Alexandra Kossárová

Uznanie:
Škraboška, Alexandra Slivovičová,
RCR BA(97)
Pedagóg: Jarmila Rybanská

Škraboška, Andrea Grécová,
RCR BA(100)
Pedagóg: Jarmila Rybanská

Šál, Ema Šúkalová,
CVČ Ilava(121)
Pedagóg: Eva Vavríková;

Vtáčik v lese, Justína Peklanská,
ZUŠ Gelnica, (344)
Pedagóg: Mgr. Marcela Vilhanová;

4.Na sklo maľované

A. 8 – 11 rokov

- celkový počet prihlásených prác bol 37;
- do 2. Kola postúpilo 11 prác;

1. miesto
neudelené;

2. miesto
Tri kone, Nela Petrušová,
Bratislava(59);

Dievčinka Julka, Júlia Petrušová,
Bratislava(60)

3. miesto
Sv.Juraj zabíja draka, Ema Lavríková, ZŠ s MŠ Vagonárska,
Poprad,
Pedagóg: Anna Lavríková;

Uznanie:
Masky, Dáša Kellnerová, Viktória Hudinová, Stanislava Kučkovská, Barbora Olekšáková,
ZUŠ A.Cígera, Kežmarok (429-432)
Pedagóg: Jana Vaksmundská

B. 12-15 rokov

- celkový počet prihlásených prác bol 27;
- do 2. Kola postúpilo 14 prác;

1. miesto
O troch bratoch, Róbert Tobiáš,
RCR BB(461);
Pedagóg: Veronika Uhliarová;

2. miesto
Hraj, fujara, hraj, Nikoleta Roštášová,
ZUŠ Komenského, Veľký Krtíš(103);
Pedagóg: Mgr. Alžbeta Liptáková;

3. miesto
Divé maky, Kristína Zemjaneková, ZŠ s MŠ Vagonárska,
Poprad(348),
Pedagóg: Anna Lavríková;

Uznanie:
Posol mieru, Nikola Tvrdá,
ZŠ a MŠ Divina(21),
Pedagóg: Mgr. Irena Melišová;

Lúka, Lucia Buchtíková,
ZŠ Turzovka(168);
Pedagóg: Mgr.Janka Kaderková;

Povesť o víle, Katarína Záveská,
ZŠ Vagonárska, Poprad(347),
Pedagóg: Anna Lavríková;

5. Pletky s pletivami

A. 8 – 11 rokov

- celkový počet prihlásených prác bol 8;
- do 2. kola postúpilo 6 prác;

1. miesto
Hniezdo, Vanda Môcová,
Podpolianské osvet.stredisko, Zvolen(273),
Pedagóg: Mgr.Alexandra Kossárová;

2. miesto:
Vtáčia Klietka, Dominika Uhrínová,
Podpolianské osvetové stredisko, Zvolen, (271)
Pedagóg: Mgr.Alexandra Kossárová;

Vtáčia klietka, Barborka Fričová,
Podpolianské osvetové stredisko, Zvolen, (272)
Pedagóg: Mgr.Alexandra Kossárová;

3. miesto
Anjel, Veronika Orlovská,
SZUŠ Štúrova, Stará Ľubovňa(163),
Pedagóg: Nadežda Štefančíková;

Uznanie:
Podnos, váza, kytička, Barbora Horňáková
ZŠ s MŠ Chocholná- Velčice
Pedagóg: Mgr. Kvetoslava Kotrhová

B. 12 – 15 rokov

- celkový počet prihlásených prác bol 18;
- do 2. kola postúpilo 8 prác;

1. miesto
Košík, Natália Kundráthová,
Podpolianské osvet. stredisko Zvolen(277);
Pedagóg: Mgr. Alexandra Kossárová;

2. miesto
Košík pletený, Anna Podracká,
ZUŠ FK Vrútky (113),
Pedagóg: Mgr. Mária Virdzeková;

3. miesto
Košík, Paulína Paprčková,
Podpolianské osvetové stredisko Zvolen(276),
Pedagóg: Mgr. Alexandra Kossárová;

Uznanie
Šperkovnica so slnečnicou, Viktória Janová
ZŠ Ždaňa(11),
Pedagóg: Mgr. Milena Kimlerová;

6. Veci, čo nevedia všetci

A. 8 – 11 rokov

- celkový počet prihlásených prác bol 60;
- do 2. Kola postúpilo 19 prác;

1. miesto
Bábiky, Ester Illešová, Tadeáš Jakuš, Hanka Lacková, Rebeka Režná,
ZUŠ Kollárová, Svätý Jur(228);
Pedagóg: Mgr. Lucia Marušicová;

2. miesto
Víla Amálka, Čajník, Emília Skokanová,
RCR BB(441),
Pedagóg: Mgr.art. Katarína Hutníková;

3. miesto
Píšťalkár, Korytár, Terezka Szabová,
RCR BB(299),
Pedagóg: Mgr.art. Katarína Králiková;

 
Uznanie
Veľkonočné vtáčiky, Lucia Bilická,
ZUŠ Bernoláková, Holíč(358),
Pedagóg: Mgr. Jana Kučerová;

Koník – textilná hračka,
Liliana Palatická, Erika Bajanová,
ZŠ Topoľová, Nitra,
Pedagóg: Mgr. Katarína Mojsesová;

B. 12 – 15 rokov

- celkový počet prihlásených prác bol 71;
- do 2. Kola postúpilo 15 prác;

1. miesto
Modrá plstená taška, Mária Haťapková,
RCR BA(96),
Pedagóg: Jarmila Rybanská;

2. miesto
Prívesky, Jana Miháliková,
Banská Bystrica(436);

3. miesto
„Pod horúci čajík“, Miroslava Lachká,
CVČ Technik, Košice;
Pedagóg: Martina Tajtáková;

Uznania:

Moje mesto, kachlice, Mária Kožíšková,
ZUŠ Skalica(314),
Pedagóg: Peter Polák;

Slnečnice, Klára Brňáková, ZUŠ I.Kolčáka,
Námestovo(222),
Pedagóg: Mgr.Tatiana Slivková


Návrh poroty na udelenie uznania/ocenenia pre pedagógov:

Mgr. Alexandra Kossárová, Mgr. Jana Marcineková
Podpolianské osvetové stredisko, Zvolen

Jarmila Rybanská
Regionálne centrum remesiel ÚĽUV Bratislava

Peter Heriban
Súkromná základná škola Waldorfská, Bratislava

Jana Vaksmundská
ZUŠ A.Cígera, Kežmarok

Helena Soboslayová
Pohronské osvetové stredisko, Žiar nad Hronom