Noc múzeí a galérií online 2020 s ÚĽUV-om v Košiciach

 

Regionálne centrum remesiel ÚĽUV v Košiciach si na Noc múzeí a galérií pripravilo virtuálnu prezentáciu výstav Srdcom zdobené a Majstri ľudovej umeleckej výroby za rok 2019, a takisto krátky vedomostný kvíz k výstave Srdcom zdobené, ktorý nájdete na našich Insta Stories a v príbehu na Facebooku.

 

Virtuálna prezentácia výstavy Srdcom zdobené

Výstava Srdcom zdobené predstavuje variabilitu ornamentov z veľkého množstva stále zachovaných predmetov tradičnej ľudovej kultúry používaných na území Slovenska a ich aktuálne možnosti využitia. K jej realizácii nás viedol aj fakt, že v dnešnom čase boomu používania ľudových ornamentov – od odevu až po veci každodennej spotreby – je čoraz badateľnejší trend skĺzavania ku gýčovitosti.

 
 

Virtuálna prezentácia výstavy Majstri ľudovej umeleckej výroby za rok 2019

Výstava Majstri ľudovej umeleckej výroby za rok 2019 návštevníkom predstavuje ukážku tvorby šestice výrobcov, ktorí získali tituly majstrov ľudovej umeleckej výroby za rok 2019, menovite Silvie Geringovej (pletenie na krosienkach, tkanie z vlny na ráme a na krosnách, splsťovanie), Michala Horníka (majolika), Marie Michalicovej (paličkovaná čipka), Štefana Rutzkého (výroba obrázkov a pozdravov z plošne upravenej slamy), Jána Trebulu (ľudové hudobné nástroje) a Pavla Vrticha (pletenie z vŕbového prútia).

 
 
 

ULUV.sk > ÚĽUV > Podujatia a novinky > Noc múzeí a galérií online 2020 s ÚĽUV-om v Košiciach