Program festivalu Dni Majstrov 2013

 

Príďte sa pozrieť, čo sme si na vás ukuli!

DNI MAJSTROV ÚĽUV

31. 8. – 1. 9. 2013

Bratislava – pešia zóna Starého Mesta


Program festivalu


 

DNI MAJSTROV ÚĽUV

31.8. – 1. 9. 2013

KOVÁČSKY OSTROVČEK
Primaciálne námestie

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
prezentácia skúsených kováčov, kováčsky workshop pre dospelých, kováčske hry

SLOVENSKÉ REMESLÁ A VÝROBY
Hviezdoslavovo námestie

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
viac ako 100 remeselníkov predstavujúcich tradičné slovenské ľudové remeslo a výrobu

TVORIVÉ DIELNE
Nádvorie sv. Juraja – Primaciálny palác

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
remeselné aktivity pre deti od 4 do 15 rokov pod dohľadom skúsených lektorov

ÚĽUV ZÓNA
Hlavné námestie

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
prezentácia činností inštitúcie, predaj publikácií a časopisov, informačný stánok

ZÓNA DIZAJNU
Hlavné námestie

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
prezentácia tvorby súčasných slovenských dizajnérov inšpirujúcich sa tradíciami, workshop „vyKROJ sa z davu“ – tetovanie, účesy

REMESLO V KLUBE
Primaciálne námestie

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
prezentácia činnosti klubov remesiel pri RCR ÚĽUV Bratislava

ČIPKOVANÉ SLOVENSKO
Radničné nádvorie

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
predvádzanie paličkovania čipiek vybranými klubmi čipkárok z celého Slovenska

ČITÁREŇ
kaviareň Radnička – Radničné nádvorie

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
sobota, nedeľa: 16:00 h - stretnutie s osobnosťou

DETSKÁ ZÓNA
Nádvorie sv. Jána Nepomuckého – Primaciálny palác

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
oddychové aktivity pre deti – kolotoč na ručný pohon, drevené chodúle, hojdačka

VANDRUJEME ZA REMESLOM
Bratislava – pešia zóna

Sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
interaktívny náučno-súťažný chodník

TRADIČNÁ KUCHYŇA
Rybné námestie

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h
podávanie tradičných slovenských špecialít

HLAVNÁ SCÉNA
Hlavné námestie

sobota: 10:00 – 12:00 h
10:20 – Muzikanti alebo O zlatej trúbke (Bratislavské bábkové divadlo)
11:10 – DFS Bystrinka
11:30 – Pastierske hry (J. Ďurači a ĽH Bystrinka)
11:50 – DFS Bystrinka
12:10 – Pastierske hry (J. Ďurači a ĽH Bystrinka)

sobota: 16:00 – 22:00 h
16:00 – FS Technik
16:50 – tanečný workshop pre dospelých (J. Michalík)
17:30 – Balkansambel

19:00 – GALAPROGRAM – slávnostné udeľovanie titulu „Majster ľudovej umeleckej výroby“ – SĽUK
21:00 - Folklórny Babylon (FS Technik, Credance, Balkansambel, FSk Šumiačan)

nedeľa: 10:00 – 12:00 h
10:00 – DFS Hájenka
10:30 – škola tanca pre deti (J. Ďurači a ĽH Hájenka)
11:10 – SĽUK – Gašparko

nedeľa: 14:00 – 18:00 h
14:00 – FS Kopaničiar
15:00 – tanečný workshop pre dospelých (V. Michalko)
15:40 – ŽSS Marína a Š. Štec, V. Michalko, A. Lincke
16:00 – Družina
17:00 – VYKROJ SA Z DAVU

ALTÁNOK
Hviezdoslavovo námestie

sobota, nedeľa: 10:00 – 18:00 h

sobota
11:00 – mužská spevácka skupina z Heľpy
11:15 – predstavenie remeselníkov javiskovou formou, ľudový rozprávač
12:45 – mužská spevácka skupina z Heľpy
13:15 – rozhovory s remeselníkmi
14:15 – predstavovanie majstrov kováčov
14:45 – FS Bukovinka
15:15 – rozhovory s remeselníkmi
16:15 – vystúpenie sólistov – fujary, gajdy, píšťalky, zvonce
16:45 – FS Bukovinky, mužská spevácka skupina z Heľpy

nedeľa
11:00 – predstavovanie „majstrov ĽUV“
12:15 – FS Bukovinka, mužská spevácka skupina z Heľpy
13:15 – vystúpenie sólistov – fujary, píšťalky, gajdy, zvonce
13:45 – predstavovanie „majstrov ĽUV“
15:45 – FS Bukovinka, mužská spevácka skupina z Heľpy
16:15 – spoločné vystúpenie všetkých účinkujúcich

SV. OMŠA ZA NOSITEĽOV TRADÍCIÍ

nedeľa: 9:00 h
Kostol Najsvätejšieho Spasiteľa – Jezuitský kostol
Hlavné námestie

Zmena programu vyhradená


Podujatie organizované pod záštitou ministra kultúry SR Marka Maďariča, primátora hlavného mesta Bratislavy Milana Ftáčnika, starostky mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Tatiany Rosovej, v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR, Magistrátom hlavného mesta SR Bratislavy, mestskou časťou Bratislava – Staré Mesto a Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom.

 

ULUV.sk > ÚĽUV > Podujatia a novinky > Dni majstrov > Dni majstrov 2013 > Program festivalu Dni Majstrov 2013