Program festivalu Dni majstrov 2012

PROGRAM:

Slovensko v Bratislave
(Hviezdoslavovo námestie)
Viac ako 240 remeselníkov a výrobcov z celého Slovenska, ktorí
predstavia: kováčstvo, drotárstvo, drevorezbu, debnárstvo, výrobu zo svoru, dlabanie a štiepanie dreva, výrobu liatych a plechových zvoncov, vylievanie dreva kovom, hrnčiarsku výrobu, výrobu čižiem, remenársku výrobu, pletenie z prútia, zo slamy a zo šúpolia, vyšívanie, paličkovanie čipiek, tkanie na krosnách, zdobenie kraslíc, maľbu na sklo, zdobenie medovníkov, výrobu hudobných nástrojov, výrobu pastierskeho riadu, výrobu valašiek, výrobu črpákov, výrobu nožov, výrobu klobúkov, výrobu povrazov

Tvorivé dielne
(Nádvorie sv. Juraja)
Tvorivé dielne pre deti aj dospelých: točenie na hrnčiarskom kruhu, modelovanie z hliny, plstenie, drotárstvo, výroba z kože, maľba na sklo, drevorezba, zdobenie medovníkov, paličkovanie čipiek, plstenie, vyšívanie, pečenie chlebíka

Čipkované Slovensko
(Primaciálne námestie)
Predvádzanie výroby čipkárkami z celého Slovenska

Detská zóna
(Nádvorie sv. Jána Nepomuckého)
Divadielka a predstavenia pre deti, kolotoč na ručný pohon,
hojdačka, chodúle

Zahraniční Slováci
(Nádvorie Starej radnice)
Insitní maliari z Kovačice a Padiny (Srbsko) a remeselníci z Békešskej Čaby
(Maďarsko) a Nadlaku (Rumunsko)

Gastronomický dvor
(Rybné námestie)
Dobroty tradičnej slovenskej kuchyne


KULTÚRNY PROGRAM:

Folklórna scéna
(Hlavné námestie)
Hudobno-tanečné pódium.
Vystúpenia folklórnych súborov, ľudových hudieb, folklórnych skupín a tanečných telies: Železiar, Ponitran, Technik, Ekonóm, Rozkazovači z Očovej, Muzička, Banda, Partia, Urpín, Telgárt a ďalší

Worldmusic scéna
(Panská ulica)
Hudobné pódium
koncerty world music skupín: Pressburger Klezmer Band, Hrdza,
Remedios, Kroke (PL), Balkanansambel a ďalší )

FolkAréna
(Stará tržnica)
Koncerty známych slovenských a zahraničných intrpretov:
Mahala Rai Banda (RO), Nikola Parov (Maďarsko), Jana Kirschner a After Phurikane (SK), Banda (SK), Tanečné domy pre deti a pokročilých, Nočná folklórna tanečná zábava, Etnodiskotéka a ďalšie

Ďalšie programy
Spevácke zbory, divadlá pre deti, koncerty komorných etno
zoskupení, trúbenie z mestských veží, flašinet, tanečné domy, školičky tanca, vystúpenia detských ľudových hudieb a dedinských folklórnych skupín, koncerty ľudových hudieb a inštrumentalistov, rozhovory s remeselníkmi a ďalšie

 

ULUV.sk > ÚĽUV > Podujatia a novinky > Dni majstrov > Dni majstrov 2012 > Program festivalu Dni majstrov 2012