Dni majstrov ÚĽUV

 

Dni majstrov ÚĽUV 2022

3. – 4. septembra 2022 (sobota-nedeľa) 10.00 – 18.00

32. ročník najväčšieho festivalu tradičných remesiel DNI MAJSTROV ÚĽUV 2022 sa uskutoční v dňoch 3. – 4. septembra 2022 na Hviezdoslavovom námestí, Rybnom námestí a Panskej ulici pred Bibianou v bratislavskom Starom Meste.

Hlavnou témou tohtoročného festivalu je drevo a v rámci neho kyjatická hračka, zapísaná nedávno do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. Hviezdoslavovo námestie ožije jarmokom jedinečných remeselných výrobkov a predvádzaním tradičných remeselných techník viac ako stovkou najlepších majstrov z celého Slovenska.

Pre deti je v čase od 11:00 do 18:00 hod. pripravená obľúbená Škola remesiel ÚĽUV (situovaná pred Bibianou na Panskej ulici), kde si budú môcť deti tak ako po iné roky vlastnoručne zhotoviť remeselný výrobok z hliny, drôtu, textilu, dreva či maľovaním na sklo. Súčasťou tohto priestoru bude aj oddychovo-herná zóna, v ktorej sa malí i veľkí spoločne zahrajú s hrami vyrobenými z dreva a obidva dni o 15:30 hod. pobavia na tradičnom pouličnom bábkovom divadle Gašparko a zázračná skrinka.

Zároveň vás pozývame k Altánku na Hviezdoslavovom námestí, kde na vás čaká bohatý kultúrny program. Predstavia sa tu rôzne folklórne zoskupenia, inštrumentalisti, ale aj ľudia, ktorí stoja za značkou ÚĽUV.

Festivalovú atmosféru dotvoria jedlá tradičnej slovenskej kuchyne – bryndzové halušky od Majstrov Haluškárov, Pukanské párance, Legendárne buchty - Zbojská, podpecníky, trdelníky či makové výrobky z Jarnej a iné.Podujatie je súčasťou Bratislavského kultúrneho leta a záštitu nad festivalom prijala starostka mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Zuzana Aufrichtová.

Pozvanie generálnej riaditeľky ÚĽUV-u Mgr. Evy Ševčíkovej: „Festival Dni majstrov ÚĽUV dokladá zmysluplnosť úsilia našej inštitúcie pri zachovávaní a ďalšom rozvíjaní tradičných remesiel a ľudovej umeleckej výroby. Tešíme sa na osobné stretnutia s verejnosťou v spoločnosti najlepších majstrov tradičných remesiel, ktorí približujú dedičstvo našich predkov súčasným generáciám naďalej v prirodzenej, živej forme.“

Program

Vizuál

Tlačová správa

 
 

Partneri:

Bratislava-Staré Mesto
Bratislavské kultúrne a informačné stredisko
Bratislavské noviny
in.ba - informačný magazín Bratislavy
Bratislava Tourist Board
PraveSlovenske.sk
Bigmedia
BIBIANA
kamdomesta.sk
Sedita - pečivárne Sereď
Židovská náboženská obec Bratislava
Dni európskeho kultúrneho dedičstva
 

 

ULUV.sk > ÚĽUV > Podujatia a novinky > Dni majstrov