Máte doma staré veci a váhate, či ich vyhodiť? Už nemusíte.
Ponúknite ich Múzeu ľudovej umeleckej výroby.

 

Múzeum ľudovej umeleckej výroby má záujem o predmety, pri zrode ktorých stálo Ústredie ľudovej umeleckej výroby, o výrobky z typického sortimentu ÚĽUV- u ako aj o výnimočné, medzníkové výrobky, ktoré vo fondoch chýbajú. Zaujímajú náš tiež predmety vyrobené v druhej polovici 20. storočia z modrotlačových látok, nielen tie, ktoré nesú rukopis výtvarníkov ale aj tie, ktoré sú výsledkami posunov tejto tradičnej výrobnej techniky k sieťotlači a fototlači. Pátrame aj po odevoch ušitých z modrotlače a po módnej tvorbe ÚĽUV-u.

Máte takéto šaty v skrini? Oslovili sme Vás? Máte pre nás ponuku? Pri výbere sa nemusíte namáhať. Naši odborní pracovníci prídu až k Vám a poradia, ako postupovať ďalej. Ponúkané predmety prevezieme do múzea a vystavíme Vám doklad o ich prevzatí.

Napíšte prosím email a spolu s fotografiami predmetov ho pošlite na adresu: muzeum(zavináč)uluv.sk, doplňte, či ide o dar alebo kúpu a nezabudnite na seba uviesť kontakty. Ozveme sa vám. Predmety, ktoré ste mali doma, s ktorými ste strávili časť života tak budú môcť obdivovať návštevníci na niektorej z budúcich výstav.

Pomôžte nám zachovať pamiatky pre budúce generácie.

Vopred ďakujeme.

 

ULUV.sk > ÚĽUV > Kam v ÚĽUV-e > Múzeum ĽUV > Máte pre nás predmety do múzea