Viac o výstave Príbehy čajovej šálky 

Čajové šálky Daniela Licharda majú najrôznejšie formy - od tenkostenných až k robustným. Používa šamotovú hlinu aj jemnú bielu, červenú a čiernu pórovinu. Tradičný prístup ku keramike obohacuje o techniky redukčného vypaľovania glazúry - RAKU. Tak vznikajú neopakovateľné listrové a kovové efekty, praskliny v glazúre a zadymenie neglazovaných častí.
„ÚĽUV predstavuje širokej verejnosti výnimočných dizajnérov, ktorí prepájajú tradičné techniky alebo materiály s modernými prvkami. V keramike je určite takouto pozoruhodnou osobnosťou Daniel Lichard,“ hovorí Mária Tomová z ÚĽUV-u.
Výstava potrvá na Úrade vlády Slovenskej republiky na Námestí slobody 1 v Bratislave od 15. 11. 2011 do 7. 1. 2012. Kurátorkou výstavy je Eva Trilecová.

Daniel Lichardštudoval keramiku vo výrobno-umeleckom družstve - Slovenskej ľudovej majolike v Modre. Pracoval v Slovenskom fonde výtvarných umení. Jeho tvorba bola súčasťou viacerých autorských výstav doma i v zahraničí. Od roku 2000 pôsobí ako odborný lektor v Škole remesiel ÚĽUV-u. Tvorbu Daniela Licharda nájdete na http://www.goldnet.sk/daniel.lichard/