Ostatné výstavy 2011

 

Bratislava - Úrad vlády


 

Kruhy na vode: 10 rokov súťaže remesla a dizajnu

Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová otvorila na Úrade vlády SR výstavu umeleckej výroby, spájajúcej remeslo a dizajn.

Trvanie výstavy: 24. 1. – 24. 2. 2011

 
 

Ľubica Poncik na Úrade vlády SR

Autorská výstava Mgr. art. Ľubici Poncik, oceňovanej autorky súťaže ÚĽUV Kruhy na vode, bude prístupná na Úrade vlády Slovenskej republiky.

Trvanie výstavy: 2.3. – 30.4.2011

 
 

Po vláknach - rozhranie remesla a dizajnu

Ústredie ľudovej umeleckej výroby predstavuje diela renomovaného dizajnéra, pedagóga Katedry dizajnu Technickej univerzity v Košiciach a dlhoročného partnera ÚĽUV-u Ti¬bora Uhrína. Výstava Po vláknach – rozhranie remesla a dizajnu bude prístupná na Úrade vlády Slovenskej republiky.

Trvanie výstavy: 2.5. – 30.6.2011

 
 

Slavo Pecúch – Drôtman

Autorská výstava nazvaná Drotman predstavuje najnovšiu tvorbu výtvarníka Slava Pecúcha. Verejnosti je prístupná na Úrade vlády Slovenskej republiky.

Trvanie výstavy: 4.7. – 30.8.2011

 
 

Michal Hanula – Točenô

Umenie, remeslo, dizajn – to je priestor, v ktorom sa pohybuje mladý ružomberský tvorca Michal Hanula. Výstava Točenô bude prístupná na Úrade vlády Slovenskej republiky.

Trvanie výstavy: 2.5. – 30.6.2011

 
 

Daniel Lichard – Príbeh šálky

Ústredie ľudovej umeleckej výroby priblíži, na Úrade vlády Slovenskej republiky, tvorbu originálneho tvorcu keramiky, Daniela Licharda. Do kolekcie zaradil tri desiatky keramických objektov - originálne šálky a malé čajové sety.

Trvanie výstavy: 15. 11. 2011 – 7. 1. 2012

 
 

Rimavská Sobota


 

SLOVERIGE

Ústredie ľudovej umeleckej výroby a Gemersko-Malohontské Múzeum v Rimavskej Sobote si Vás dovoľujú pozvať do výstavných priestorov Gemersko-Malohontského múzea na prehliadku výnimočného medzinárodného projektu pripraveného v spolupráci so švédskou organizáciou Svensk Slöjd, predstavujúceho súčasnú slovenskú a švédsku remeselnú výrobu.

Trvanie výstavy: 16. 12. 2010 – 25. 2. 2011

 
 

Ružomberok


 

SLOVERIGE

Ústredie ľudovej umeleckej výroby a Liptovské Múzeum v Ružomberku si Vás dovoľujú pozvať do výstavných priestorov Gemersko-Malohontského múzea na prehliadku výnimočného medzinárodného projektu pripraveného v spolupráci so švédskou organizáciou Svensk Slöjd, predstavujúceho súčasnú slovenskú a švédsku remeselnú výrobu.

Trvanie výstavy: 5. 5. – 29. 7. 2011

 
 

Košice


 

SLOVERIGE

Ústredie ľudovej umeleckej výroby a Slovenské technické múzeum v Košiciach si Vás dovoľujú pozvať do výstavných priestorov Gemersko-Malohontského múzea na prehliadku výnimočného medzinárodného projektu pripraveného v spolupráci so švédskou organizáciou Svensk Slöjd, predstavujúceho súčasnú slovenskú a švédsku remeselnú výrobu.

Trvanie výstavy: 9. 8. – 30. 9. 2011

 
 

Praha


 

Folkore is alive

Výstava s podtitulom Folklórne stopy v súčasnom dizajne zemí Višegradu ponúka neobvyklý pohľad na tradičný folklór mladých umelcov z Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska.

Trvanie výstavy: 4.3. – 2.4.2011

 
 

Bratislava


 

Prezliekanie v čase

Vriestory Dvorany Ministerstva kultúry Slovenskej republiky budú od 1.augusta až do polovice októbra patriť tradičnému ľudovému textilu a súčasnému odevnému dizajnu Nórska a Slovenska.

Trvanie výstavy: do 20.10. 2011