Výstavy v Galérii Tatranská Lomnica ÚĽUV 2013


 

Plsť +

Plstenie ako schopnosť spojiť vlnu a srsť sa na území Slovenska používalo najmä pri výrobe klobúkov a obuvi. Táto unikátna textilná technika, považovaná za jednu z najstarších, je v súčasnej produkcii na ústupe. Výstava Plsť+, ktorá prebehne od 8.10. do 6.1.2014 v Galérii ÚĽUV v Tatranskej Lomnici 36 predstavuje najnovšiu tvorbu autorskej dvojice bratov Ondreja a Petra Eliášovcov, ktorí úžitkovú polohu tohto materiálu neúnavne hľadajú.

 
 

Milan Árendáš - Fajansa

Výstava Milan Árendáš – Fajansa v Galérii ÚĽUV Tatranská Lomnica sa stala pre umelca podnetom pre vytvorenie novej kolekcie výrobkov, nových dátumom výroby, no verných jeho vlastnému cíteniu tvarov, farieb, ornamentov. Súčasťou výstavy je aj súbor kachlíc, ktoré sú ukážkou z rôznych kachliarskych realizácií.

Výstava bude verejnosti prístupná od 3.6. do 27.9. 2013. Vstup je voľný.

 
 

Oživenie / REVIVE

Autorská výstava odevnej dizajnérky Ľubice Poncik prináša do priestorov galérie modely z najnovšej kolekcie Revive. V odevnej tvorbe sa utorka hlási k tradíciám a slovenskej ľudovej výšivke, pri tom však využíva moderné technológie – najmä sublimačnú tlač. Tradičné ľudové motívy tak získavajú súčasný až nadčasový výraz.

Výstava Oživenie / REVIVE je prístupná v priestoroch Galérie ÚĽUV Tatranská Lomnica od 14. 3. 2013 do 26. 5. 2013.. Vstup je voľný.

 
 

Kohútik jarabý

Výstava Kohútik jarabý je reinštaláciou projektu, ktorý vznikol v žilinskom Považskom múzeu pri príležitosti 70. výročia vzniku. Do projektu sa zapojilo 48 drotárskych výrobcov, majstrov zo Slovenska a z Čiech a pripravili kolekciu viac ako 70 zaujímavých predmetov, ktoré sú nielen prehliadkou ich šikovnosti a tvorivého nápadu, ale aj dôkazom toho, že toto remeslo má aj v súčasnosti svoje opodstatnenie.

Výstava Kohútik Jarabý je prístupná verejnosti v termíne 5.2. – 8.3. 2013 v priestoroch Galérie ÚĽUV Tatranská Lomnica 36. Vstup je voľný.