Výstavy v Galérii Tatranská Lomnica ÚĽUV 2012


 

Kovové sny Stanislava Mikovčáka

Od 7. februára do 28. apríla budú mať návštevníci Galérie Ústredia ľudovej umeleckej výroby v Tatranskej Lomnici príležitosť spoznať netradičnú prácu s kovom v podaní Stanislava Mikovčáka. Milovník hôr a aktívny horolezec, Stanislav Mikovčák, sa ako umelec venuje výtvarným kompozíciám, ktorých základ tvorí kov, v kombinácii s drevom, sklom alebo iným materiálom.

 
 

Rasťo Haronik – keramikár a zberateľ

Od 10. mája do 15. júla sa v Galérii Ústredia ľudovej umeleckej výroby v Tatranskej Lomnici predstaví Rastislav Haronik, keramikár a vášnivý zberateľ ľudovoumeleckých artefaktov. Medzi desiatkami vystavených predmetov vynikajú keramické formy na pečenie, koreničky a soľničky, fľaše, dózy na potraviny, dolkárne či kachlice na kachľové pece.
 

 
 

Zuzana Vaňousová - Maľované pesničky

Zuzana Vaňousová, rodáčka zo Staškova na Kysuciach, už dlhé roky žije a tvorí v Považskej Bystrici. Je sestrou nezabudnuteľného herca Jozefa Kronera. Výtvarnej tvorbe sa začala venovať po odchode do dôchodku. V súčasnosti je najstaršou výtvarníčkou, ktorá sa venuje technike maľby na skle.
Výstava Maľované pesničky je prístupnená verrejosti v termíne 16. 10. 2012 – 7. 1. 2013 v priestoroch Galérie ÚĽUV Tatranská Lomnica 36. Vstup je voľný.