Výstavy v Galérii Tatranská Lomnica ÚĽUV 2011


 

Výstava výtvarníčky Boženy Janekovej

organizátor: Ústredie ľudovej umeleckej výroby
miesto: Galéria ÚĽUV, Tatranská Lomnica 36
trvanie: 30.11. 2010 - 2.3.2011  

Po úspechu v Bratislave predstavujeme výstavu, ktorá je venovaná prierezovej tvorbe výtvarníčky Boženy Janekovej v Galérii ÚĽUV Tatranskej Lomnici.

 
 

Kruhy na vode prinášajú pôvodnú umeleckú tvorbu

Ústredie ľudovej umeleckej výroby predstavuje reinštaláciu výstavy prác spájajúcich remeslo a dizajn.

Tatranská Lomnica, 8. marca 2011 – Takmer dve stovky autorov a štyristo diel tvorí 6. ročník súťaže Kruhy na vode. Bienálna súťaž sa od roku 1999 zameriava na výrobky z oblasti interiérovej tvorby, šperku a módy. Projekt má osloviť predovšetkým mladých tvorcov, ktorí v starých vzoroch, tradičných technikách a formách nachádzajú podnety a tradičnému remeslu dodávajú novú energiu. V súťaži Kruhy na vode organizovanej Ústredím ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) sa za 11 rokov existencie zúčastnilo takmer tisíc dizajnérov, študentov dizajnu, výtvarníkov a remeselníkov. ÚĽUV takýmto spôsobom predstavuje širokému publiku menej neznámu pôvodnú umeleckú tvorbu.

 
 

Po vláknach - rozhranie remesla a dizajnu

Doc. Ing. Tibor Uhrín ArtD.

Žáner : výstava
Miesto: Galéria ÚĽUV Tatranská Lomnica
Trvanie: 8.8. – 30.9.2011

Ústredie ľudovej umeleckej výroby predstavuje diela reno¬movaného dizajnéra, pedagóga Katedry dizajnu Technickej univerzity v Košiciach a dlhoročného partnera ÚĽUV-u Ti¬bora Uhrína. Výstava Po vláknach – rozhranie remesla a dizajnu bude prístupná v Galérii ÚĽUV od 8.8. – 30.9.2011.