Výstava v modrom

od 21. 4. 2022 do 24. 6. 2022 (pondelok – piatok, 13.00 – 17.00 hod.)
Regionálne centrum remesiel ÚĽUV Košice

 

Regionálne centrum remesiel ÚĽUV Košice v spolupráci so Školou umeleckého priemyslu v Košiciach pripravili výstavu s názvom “Výstava v modrom”. Určená je všetkým návštevníkom, ktorí sa zaujímajú o moderný dizajn inšpirovaný tradičným remeslom. Študenti odboru propagačné výtvarníctvo prostredníctvom nej prezentujú práce, ktoré sú výstupmi ich ročníkového projektu.

Vernisáž sa uskutoční dňa 21. apríla 2022 o 17:00 hod. Výstava bude prístupná verejnosti od 21. apríla do 24. júna 2022 v priestoroch Regionálneho centra remesiel ÚĽUV Košice na Mäsiarskej ulici 52 v Košiciach.

 
 

Dizajny vystavovaných propagačných predmetov boli realizované na podnet medzinárodnej výtvarnej súťaže Modrotlač - džínsovina monarchie, ktorú vyhlásilo mesto Moldava nad Bodvou v roku 2021. Zámerom súťaže bolo navrhnúť zaujímavé, originálne suveníry a propagačné predmety s použitím vzorov, ktoré používali modrotlačiari v meste Moldava nad Bodvou. Študenti vytvorili kolekciu predmetov, ktorá pôsobí veľmi moderne, nadčasovo. Na základe tradičných vzorov modrotlače vytvorili nové zaujímavé kompozičné riešenia vzorov. Aplikovali ich na rôzne predmety, medzi ktorými môžeme nájsť klasické suveníry, napríklad hrnček, tašku, ale aj suveníry netradičné, ako sú kolekcia šperkov, lízatko alebo šachy. Cieľom študentov bolo vytvoriť vizuálne atraktívne produkty. Vzory na propagačné predmety a suveníry sú reprodukované digitálnou tlačou. Vystavované práce predstavujú nový pohľad na úžitkové umenie a dizajn, charakteristický s prepojením princípov moderného dizajnu a tradičného remesla.

Študenti pracovali pod vedením pedagógov - Mgr. art. Andreou Bednárovou, Akad. mal. Darinou Kopkovou, Mgr. art. Katarínou Ivanovou a Akad. arch. Jurajom Horňákom.