Kruhy na vode 2016 – výstava víťazných prác

9. 12. 2016 – 14. 3. 2017

 

Deviaty ročník dizajnovej súťaže priniesol nové zloženie poroty, upravený systém oceňovania a nárast počtu prihlásených, najmä spomedzi študentov zo Slovenska a Čiech. Niektorí z autorov vo svojom dizajne presadzovali tradičné vzory a materiály ako osobnú charakteristiku, dávali im moderný ráz, iných zas oslovil konkrétny prvok alebo téma tradičnej kultúry, ktorú potom rozvíjali, prípadne kombinovali s inými námetmi.

 
 

Výstava bude až do 14. marca 2017 prístupná v Galérii ÚĽUV Košice. Odborná porota vybrala najzaujímavejšie práce profesionálnych dizajnérov, výrobcov, výtvarníkov, študentov vysokých, ale aj stredných škôl zo Slovenska a z Čiech.

Miesto: Galéria ÚĽUV Košice, Mäsiarska 52, 040 01 Košice
Otváracia doba: pondelok až piatok / 13.00 – 17.00 hod.
Organizátor: Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV)
Partneri: Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky
Kurátorka výstavy: PaedDr. Mária Tomová

Do súťaže Kruhy na vode 2016 sa zapojilo spolu 193 účastníkov s 469-timi prihlásenými prácami. Porota udelila celkom 9 cien a 6 uznaní, pričom využila aj svoje právo v niektorých kategóriách ceny neudeliť.

Súťaž bola opäť rozdelená do troch sekcií. V prvej sa výrobcovia, dizajnéri a študenti vysokých škôl uchádzali o ocenenie v materiálových skupinách kov, drevo, textil a voľná kategória. Druhá sekcia bola určená stredoškolákom a v tej tretej sa ustálila kategória Tradícia, ktorá slúži aj pre výber výrobkov pre potenciálnu výrobu pod hlavičkou ÚĽUV-u. Tu figurovala aj téma modrotlač, ktorá bola v popredí záujmu ÚĽUV-u v roku 2015.

« Spať

 

ULUV.sk > ÚĽUV > Kam v ÚĽUV-e > Galérie ÚĽUV > Galéria ÚĽUV Košice > 2016 > Kruhy na vode 2016 – výstava víťazných prác