Galéria ÚĽUV Košice

 

Galéria ÚĽUV Košice je nový výstavný priestor, ktorý bol slávnostne otvorený pri príležitosti 70. výročia Ústredia ľudovej umeleckej výroby. Stáva sa miestom konania tematických výstav, venovaných rôznym podobám tradičného remesla a ľudovej umeleckej výroby v súčasnosti.

Adresa: Mäsiarska 52, 040 01 Košice. Vstup do galérie je voľný.
Otvorené v pondelok až piatok od 13.00 do 17.00 hod.

 
 

Aktuálne výstavy:

 

V krajine remesiel 2021

8. ročník súťažnej prehliadky remeselnej tvorivosti detí a mládeže

Súťaž „V krajine remesiel“ poskytuje priestor rozvoju zručností, tvorivosti a fantázie detí a mládeže vo veku 8 až 18 rokov, ktorí majú záujem prostredníctvom tradičných ľudových remesiel vyjadriť svoje umelecké cítenie a výtvarnú kreativitu. 8. ročník tejto súťaže je dôkazom toho, že napriek nevyhnutnej spoločenskej izolácii je potrebné uniknúť do sveta fantázie, kde vládnu farby a tvar určuje priestor, kde rozvoniavajú prírodné materiály a neexistujú žiadne limity. To, ako sa podarilo pedagógom, výtvarníkom a rodičom mladú generáciu inšpirovať a odovzdať jej svoje vedomosti a zručnosti, môžete vidieť na výstave všetkých prác zapojených do tohto ročníka. Výstavná prehliadka je verejnosti sprístupnená od 5. 11. 2021 do 25. 2. 2022 v priestoroch Regionálneho centra remesiel ÚĽUV, na Mäsiarskej ulici 52 v Košiciach.

5. 11. 2021 – 25. 2. 2022

 
 

Majstri hudobných nástrojov

Hudobné nástroje v ľudovej kultúre na Slovensku

Výstava Majstri hudobných nástrojov prichádza do Košíc. Je prehliadkou majstrovských diel slovenských výrobcov ľudových hudobných nástrojov. Návštevníci sa budú môcť zoznámiť s ľudovou hudobnou kultúrou Slovenska prostredníctvom predmetov zo zbierok Múzea ľudovej umeleckej výroby a SNM – Hudobného múzea. Pre slabozrakých a nevidiacich návštevníkov sú pripravené vytlačené 3D modely vybraných hudobných nástrojov, ktoré spoznajú prostredníctvom hmatu. Výstava je verejnosti sprístupnená od 22. októbra 2021 do 31. októbra 2022.

22. 10. 2021 – 31. 10. 2022

 
 

« spať na galérie | archív podujatí

 

ULUV.sk > ÚĽUV > Kam v ÚĽUV-e > Galérie ÚĽUV > Galéria ÚĽUV Košice