Výstavy v Galérii ÚĽUV Bratislava 2012


 

Rasťo Haronik – keramikár a zberateľ

Tohtoročný výstavný cyklus Galérie Ústredia ľudovej umeleckej výroby otvorí pozoruhodná osobnosť Rastislava Haronika. Keramikár, reštaurátor, zberateľ a osvetový pracovník sa už desaťročia angažuje v oblasti záchrany ľudovej umeleckej výroby. Od 10. februára do 28. apríla 2012 priblíži umelecké aktivity Rastislava Haronika Galéria ÚĽUV na Obchodnej ulici 64 v Bratislave.

 
 

V krajine remesiel

Od 10. mája do 9. júna budú môcť návštevníci bratislavskej Galérie ÚĽUV obdivovať výtvarné práce tretieho ročníka súťažnej prehliadky V krajine remesiel. Do súťažnej prehliadky sa v tomto ročníku prihlásilo spolu 480 prác z celého Slovenska.

 
 

Maľované pesničky

Galéria Ústredia ľudovej umeleckej výroby ponúkne počas letných mesiacov prierez tvorbou Zuzany Vaňousovej. Výstava pod názvom Maľované pesničky priblíži na Slovensku málo rozšírenú techniku maľby na sklo.
Vernisáž výstavy maľované pesničky je štvrtok, 28. júna o 17.00 h. v priestoroch Galérie ÚĽUV na Obchodnej 64 v Bratislave. Verejnosti bude výstava prístupná od 29. júna do 29. septembra 2012. Vstup je voľný.

 
 

Kohútik jarabý

Výstava Kohútik jarabý je reinštaláciou projektu, ktorý vnikol v žilinskom Považskom múzeu pri príležitosti 70. výročia vzniku. Do projektu sa zapojilo 48 drotárskych výrobcov, majstrov zo Slovenska a z Čiech a pripravili kolekciu viac ako 70 zaujímavých predmetov, ktoré sú nielen prehliadkou ich šikovnosti a tvorivého nápadu, ale aj dôkazom toho, že toto remeslo má aj v súčasnosti svoje opodstatnenie.

 
 

ULUV.sk > ÚĽUV > Kam v ÚĽUV-e > Galérie ÚĽUV > Galéria ÚĽUV Bratislava > Výstavy v Galérii ÚĽUV 2012