Skladačky

 

Tvorca s osobitým dizajnérskym rukopisom, a držiteľ ceny Kruhy na vode 2006 Zdeněk Hogh predstavuje svoju tvorbu v Design Štúdio ÚĽUV v Bratislave od 16.7.2014 do 6.9.2014.

 
 

V autorskej výstave otvára Zdeněk niekoľko tém, ktoré uňho rezonovali dlhší čas a tu sa mu naskytla príležitosť ich zrealizovať. Spojivom je opäť gumičkový/šnúrkový princíp (viac či menej priznaný), dominantným materiálom je drevo a dvoma hlavnými oblasťami sú stolovacie/interiérové doplnky a hračky. Zdenkovu záľubu v obrysovej kresbe reprezentujú „kresbičky“ Ohrady – police alebo hračky, kde využíva spájanie hranolčekov s kolíkmi, umožňujúce vytváranie rôznych obrazcov. Pre zásobnice Do vetra (alebo „košíky“) bola vizuálnou inšpiráciou zrubová architektúra, z dreveného prútia realizované objekty evokujú svojim vyznením aj tkáčske či košikárske východiská. Novinkou v Zdenkovom portfóliu je plastový program – malá kolekcia z recyklovaného plastu bola pôvodne navrhnutá ako časť programu pre chránené dielne, kúpeľňové či stolovacie prvky sú založené na efekte vrstvenia rôznofarebných plastov.

Už desať rokov je možné najmä v prostredí ÚĽUV sledovať Zdeňka Hogha – solitérneho tvorcu s osobitým dizajnérskym rukopisom. Absolvent vedy o výtvarnom umení na Filozofickej fakulte UK v Bratislave sa k dizajnu dostal ako samouk – už v jeho počiatočných návrhoch pre Kruhy na vode bolo zrejmé, že má azimut nasmerovaný na naratívny, enviromentálne priateľský dizajn.

Otváracie hodiny Dizajn štúdia ÚĽUV :
Utorok - Piatok 13.00 - 18.00 hod.
Sobota 10:00 - 14:00 hod.

Vstup je voľný.