Modré Blue(s)

 

Študenti Školy úžitkového výtvarníctva J. Vydru pod vedením svojich pedagógov dokazujú, že tradičná technika modrotlače môže ožiť aj v súčasnom dizajne. Nalaďte sa na modrú a príďte sa pozrieť do Dizajn štúdia na moderné modrotlačové látky, modrotlačové formy, ale aj tašky, odev, vankúše, či obal na notebook.

Dizajn Štúdio ÚĽUV v Bratislave, od 17.09. 2014 do 17.01. 2015.

 
 

Po smrti modrotlačiara Stanislava Trnku v roku 2010 sa činnosť najvýznamnejšej dielne v Púchove ukončila. Hoci sa objavujú ojedinelé iniciatívy, technika modrotlače bola v posledných rokoch skôr „ohrozeným druhom“. Práve preto aktivity Školy úžitkového výtvarníctva sú zaujímavým prísľubom, oživujú túto v našom prostredí zanikajúcu techniku. Práce pochádzajú od študentov odboru Výtvarné spracovanie textílií, ktoré vznikali pod vedením Anny Bohatovej, Ildikó Dobešovej, Ivety Mihálikovej a Evy Klepáčovej. Modrotlačiarske drevené formy realizovali na oddelení Dizajnu a tvarovania dreva pod vedením Martina Hartiníka a Lucie Šupolovej.

Projektu sa zúčastnili 19 študenti prvých troch ročníkov v rámci textilného odboru a 13 študenti z 2. a 3. ročníka oddelenia Dizajnu a tvarovania dreva.

Kurátor výstavy: Zuzana Šidlíková

Otváracie hodiny Dizajn štúdia ÚĽUV :
Utorok - Piatok 13.00 - 18.00 hod.
Sobota 10:00 - 14:00 hod.

Vstup je voľný.