Výstavy v Dizajn štúdiu ÚĽUV 2013


 

Drôtené rozmary

Tri renomované výtvarníčky, ktoré spája snaha o tvorivé uplatnenie a aktualizovanie tradičných remeselných techník predstavia svoju tvorbu v Dizajn štúdiu ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v čase od 28. 11. 2013 do 18. 1. 2014. Výstava Silvie Fedorovej, Ivety Mihálikovej a Blanky Šperkovej s názvom Drôtené rozmary vychádza z jedinečnosti slovenského drotárstva ako živého zdroja inšpirácie.

 
 

Dva z osmich (deviatich)

„Výstava svojím spôsobom mapuje roky poznatkov a skúseností, ktoré škola nadobudla počas svojho pôsobenia. Už samotné výstavné exponáty sú nepochybným znamením, že škola je aj v súčasnosti schopná na svoju bohatú históriu nadviazať,“ hovorí kurátorka výstavy, Mgr. Viera Kleinová.

 
 

Plsť+

Ústredie ľudovej umeleckej výroby bude mať česť uviesť ďalšiu jedinečnú výstavu inšpirovanú tradíciami. Bratia Ondrej a Peter Eliášovci predstavia v Dizajn štúdiu výsledky svojej práce s lisovanou vlnenou plsťou rôznej hrúbky a tvarov.

 
 

nakolene / makeshift

Výstava s názvom „nakolene / makeshift“, ktorá prebehne v termíne od 9. 5. do 9. 7. 2013 v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13, voľne nadväzuje na minuloročný výstavný projekt kolaboratívnej platformy crafts.sk.

 
 

ANDREA ĎURIANOVÁ – Nové objemy AĎ

Ústredie ľudovej umeleckej výroby vo štvrtok 4. apríla 2013 o 18:00 h otvára v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej ul. v Bratislave výstavu „Nové objemy AD“, ktorá predstaví tvorbu Andrey Ďurianovej, šperkárky a dizajnérky inšpirovanej tradičnými ľudovými znakmi.

 
 

DVA Z ÔSMYCH | Kameň + textil

Prvý prezentačný blok výstav DVA Z ÔSMYCH - Kameň + textil predstaví tvorbu mladých talentovaných študentov - dizajnérov, študujúcich v odboroch Ručné výtvarné spracúvanie textílii a Kameňosochárstvo na Škole úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru v Bratislave.