SIT, LAY, PLAY Zuzany Šišovskej

„Textil je určený na priamy kontakt s telom a to, čo telo pri ňom očakáva, je komfort, pohodlie, úľava, príjemný pocit, jednoducho – potešenie,“ hovorí autorka pripravovanej výstavy Dizajn štúdia ÚĽUV Zuzana Šišovská.

sit-lay-playMedzi exponátmi čerstvej absolventky textilného dizajnu VŠVU v Bratislave nájdu návštevníci kolekciu tašiek BWM vytvorenej z lásky k medvedíkom, koncept oddychovej pohovky do letiskových čakární, poskladanej s veľkých vankúšov a, napokon, súbor relaxačných interiérových doplnkov na sedenie, ležanie, hru a oddych. Práve tie dali výstave názov – SIT, LAY, PLAY... (seď, lež a hraj sa ...)
Precízna realizácia a spracovanie detailov v spojení s výberom progresívnych moderných materiálov ukazujú koncepčné uvažovane a téma výstavy pomáha telu zvládať stres a aktivizovať ho. To všetko cez dizajn s emóciou.
„Pocit pohodlia a domova, aký vám dajú dávnoveké duchny som sa snažila preniesť do súčasnosti. Idea exponátov rešpektuje tradičné prvky, aj dnešné funkčné materiály, výplne a tvary,“ uzatvára autorka.
Výstava Zuzany Šišovskej potrvá v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave od 26. januára do 2. marca 2012.

O Zuzane Šišovskej

Zuzana Šišovská, absolventka textilného dizajnu bratislavskej VŠVU (2011), má za sebou aj niekoľko pobytov v Nemecku. Tu študovala šperk a módu, a rovnako tak absolvovala stáž v sieťotlačovej firme v Chemnitzi. Získala niekoľko ocenení na medzinárodných súťažiach ako: Canon ťa inšpiruje (2. miesto), Design and bag competition, Hong Kong (1. miesto) alebo Cenu profesora Jindřicha Halabalu v kategórii nábytkového dizajnu. Pôsobí ako externá dizajnérka pre textilnú formu Áčko, a. s. a pracuje na výtvarných riešeniach interiérov a výstavných expozícii.