Originálne vianočné ozdoby

Výstavný projekt „Krásne gule vianočné“ má za cieľ predstaviť transformáciu tradičných vianočných, ručne fúkaných, sklených gulí v netradičnej dizajnérskej polohe.

Trh, zahltený lacnými vianočnými ozdobami, postráda kvalitné manufaktúrne výrobky, čo má neblahý a z dizajnérskeho hľadiska nežiaduci dopad na slovenských tvorcov a v konečnom dôsledku i na spotrebiteľov.

Organizátori sa preto rozhodli ponúknuť príležitosť dizajnérom a výtvarníkom prejaviť svoj názor na tradičnú vianočnú guľu. V rámci pracovného hesla: „Vychovaj si svojho vlastného zákazníka“, dostali dizajnéri možnosť ukázať iný pohľad na tvaroslovie vianočnej gule a ponúknuť tak potenciálnemu kupujúcemu estetický aspekt, vedúci ku kultivovaniu a schopnosti radovať sa z užitočnej a krásnej veci. O tom, či sú vianočné ozdoby užitočnou vecou, možno iste polemizovať, ale o tom, že by to mali byť predovšetkým veci krásne a esteticky hodnotné, by sme diskusiu pripúšťať nemali. Veď vianočné ozdoby nekupujeme zo žiadnych rozumných dôvodov...

Výstava „Krásne gule vianočné“ je prístupná v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave od 7. 12. 2012 do 12. 1. 2013.

Vernisáž sa uskutoční vo štvrtok, 6.12. 2012 o 18.00.

Kurátorkou výstavy je Ingrid Abrahamfyová.

Otváracie hodiny Dizajn štúdia ÚĽUV
Pondelok - Piatok 13.00 - 18.00 hod.
Sobota 10.00 - 14.00 hod.