EX OVO

EX OVONadačný FOND VENTURE v spolupráci s internetovým časopisom femme.sk, VŠVU a strednými umeleckými školami pripravili druhý ročník súťaže o dizajnovú kraslicu roka 2012 pod názvom EX OVO. Víťazné a najzaujímavejšie práce sa stretnú v Dizajnu štúdiu ÚĽUV na Dobrovičovej 13. Vernisáž výstavy je vo štvrtok 8. marca o 18.00 hod.

„Kraslice ako jedna z obyčajových tradícii, tvorili v minulosti osobitú časť ľudového umenia. Okrem symbolu slnka, jari, zdravia, plodnosti a neustále sa obnovujúceho života, malo vajce i funkciu výtvarnú,“ hovorí Ingrid Abrahamfyová (Agáta Petrakovičová), kurátorka výstavy.

Autorky a autori pracujú s tradičnými aj netypickými materiálmi. Vajíčka slúžia v niektorých prípadoch len ako východiskový korpus. Z vajíčka sa zrazu stáva trup lietadla, kvetinový buket alebo žiarovka.

Súťaž EX OVO bola určená profesionálnym dizajnérom, výtvarníkom a študentom škôl s výtvarným zameraním. Do vyhodnotenia boli zaradené dizajnové kraslice vytvorené výlučne z tradičného slepačieho, kačacieho alebo husacieho vajíčka.

Výstava EX OVO je prístupná v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave od 8. 3. do 4. 5. 2012.