Výstavy v Dizajn štúdiu ÚĽUV 2012


 

SIT, LAY, PLAY Zuzany Šišovskej

„Textil je určený na priamy kontakt s telom a to, čo telo pri ňom očakáva, je komfort, pohodlie, úľava, príjemný pocit, jednoducho – potešenie,“ hovorí autorka pripravovanej výstavy, ktorá potrvá v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave od 26. januára do 2. marca 2012.

 
 

EX OVO

Nadačný FOND VENTURE v spolupráci s internetovým časopisom femme.sk, VŠVU a strednými umeleckými školami pripravili druhý ročník súťaže o dizajnovú kraslicu roka 2012 pod názvom EX OVO.

Výstava EX OVO je prístupná v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave od 8. 3. do 4. 5. 2012.
 

 
 

WHO CARES...? Výstava autorského šperku v Dizajn štúdiu ÚĽUV

Dizajn štúdio ÚĽUV v dňoch 10. mája až 2. júna predstavuje mladých výtvarníkov zo Slovenska a Čiech venujúcich sa autorskému šperku.

 
 

Výstava keramikárky Boženy Chandogovej v Dizajn štúdiu ÚĽUV

Priestory Dizajn štúdia ÚĽUV ožijú tvorbou mladej keramikárky Boženy Chandogovej. V dňoch 7. 6. - 6. 7. 2012 si návštevníci budú môcť pozrieť vyše 30 keramických objektov – čajových súprav, mís a váz inšpirovaných organickými tvarmi, štruktúrami a farbami, spracovaných okrem iného aj starou japonskou technikou vypaľovania raku.

 
 

crafts.sk – otvorený ateliér

Slovné spojenie „otvorený ateliér“ naberá nový význam. Má slovenský spotrebiteľ záujem o zdrojový kód slovenského remesla? Sú dizajnéri ochotní vzdať sa autorskej hrdosti v prospech ľudového vkusu?
Výstava je prístupná v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave od 13. septembra do 17. novembra 2012.

 
 

Originálne vianočné ozdoby

Výstavný projekt „Krásne gule vianočné“ má za cieľ predstaviť transformáciu tradičných vianočných, ručne fúkaných, sklených gulí v netradičnej dizajnérskej polohe.
Výstava „Krásne gule vianočné“ je prístupná v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave od 7. 12. 2012 do 12. 1. 2013.

Vernisáž sa uskutoční vo štvrtok, 6.12. 2012 o 18.00.