Marcel Holubec W.
na poslednú chvíľu...

Paradise, not for me...Tri kolekcie predstavuje v Dizajn štúdiu ÚĽUV Marcel Holubec W. Vrátane tých, ktoré sa týkajú jeho zatiaľ najväčšieho profesionálneho úspechu – víťazstva v českej súťaži odevného dizajnu Top Styl Designer v minulom roku. Marcel sa od odevného dizajnu, ktorý vyštudoval na Strednej odevnej škole v Trenčíne, cez zastávku v ateliéri textilného dizajnu VŠVU v roku 2005 opäť naplno vracia k móde. V roku 2007 ukončil štúdium v ateliéri textilného dizajnu VŠVU. Má za sebou viacero módnych prehliadok i výstav na Slovensku i v zahraničí.


Paradise, not for me... je názov jeho najnovšieho módneho setu, ktorým vo februári tohto roku obhajoval titul Top Styl Designer. Tak ako to býva zvykom u všetkých jeho odevov, idea kolekcie vychádza z jeho privátneho života, z pozitívnych i negatívnych zážitkov, ktorými prešiel. Marcel sa rád vyjadruje v kontrastoch, obľubuje šokantné spojenia, jednotlivé modely sú často vyjadrením konkrétnej vlastnosti, charakteru, pocitu... V kolekcii Paradise... vsádza na kontrast čiernej a bielej a konotácií s tým spojenými – Madonu s dieťaťom v strohých bielych šatách s hlavou zakrytou závojom strieda padlý anjel (pochopiteľne v čiernom) s ramenami prikrytými havraním perím.

Pépinier – kolekcia, s ktorou zvíťazil v Brne, je poctou jeho obľúbeným koňom – kobylám Jasnej, Fany a Lady. Ako hovorí Marcel, pri navrhovaní ho inšpiroval život koní, ich jednoduchosť, úprimnosť a krása, ktorou su obdarené. Okrem toho pracuje s odkazmi na jazdectvo, šerm, rytierstvo.

Tretia prezentovaná kolekcia (Love Sex Fashion) je o viacerých Marcelovych láskach – o tej, ktorú v živote Marcel stále hľadá, ale aj o tej, ktorú už našiel – o móde. Tentoraz sa tu okrem pre neho typickej čiernej a bielej objavuje aj červená. Jeho predstavu lásky dopĺňajú potlače s motívmi z kresťanskej ikonografie a s florálnymi prvkami.

 
IMAGE_ID

ULUV.sk > ÚĽUV > Kam v ÚĽUV-e > Galérie ÚĽUV > Dizajn štúdio ÚĽUV Bratislava > 2008 > Marcel Holubec W. - na poslednú chvíľu