dizajn futuke

24. 1. - 15. 2. 2008

Ateliér Produkt vedený doc. Ing. Tiborom Uhrínom, ArtD. existuje od roku 2005. Funguje v rámci Katedry dizajnu FU TU Košice, kde okrem toho pracujú ešte ďalšie tri ateliéry. Výstava v Dizajn štúdiu ÚĽUV je prvou samostatnou prezentáciou a zaznamenáva dianie v ateliéri v období 2005 – 2008, s dôrazom na najnovšiu tvorbu. Predstavia sa na nej 12 študenti s návrhmi z oblasti bývania, stolovania, reklamy, voľného času, objavia sa tu aj témy ako kreatívne využitie odpadu. Pre ateliér je príznačný záujem o presahy do umenia a remesla.Norbert Valluš, nočná lampa, opálové plexisklo, 2008
Jednoduché nízko nákladové svietidlo zložené z dvoch plošných segmentov z opálového plexiskla, potlačené dezénom s nočným motýľom. Použiteľné napr. aj ako darček - súčasť lifestylového časopisu.Júlia Dologová, taburet BIGBALL, textil, molitan, 2008. Sedací prvok inšpirovaný klbkom vlny.

 Barbora Kováčová, svietidlo, plastová fólia, 2008. Tienidlo z transparentnej perforovanej fólie, do ktorej sa vkladajú prvky identického tvaru s možnosťou vytvárania rôznorodých štruktúr.


Fotoreportáž z otvorenia výstavy: 
IMAGE_ID