V krajine remesiel 2007


15. 11. 2007 – 4. 1. 2008

Od 15. novembra do konca roku 2007 je vo výstavnej sieni Dizajn štúdio ÚĽUV na Dobrovičovej ulici v Bratislave výstava výtvarných prác detí s názvom V krajine remesiel 2007. Rovnomennú súťaž vyhlásilo Ústredie ľudovej umeleckej výroby koncom minulého roku ako úvodný ročník novej výtvarno-remeselnej súťaže pre deti a mládež.

Najlepšie práce s umelecko-remeselným zameraním, ktoré vybrala odborná porota súťaže, sa predstavili už v októbri 2007 v Banskej Bystrici. Teraz majú túto možnosť návštevníci a obyvatelia Bratislavy. Na výstave medzi ocenenými dielami nájdeme veľký počet predmetov a výtvarných kreácií z drôtu, objekty z textilu, taštičky z plste, ručne tkané výrobky, košíček uvitý zo suchej trávy, drevené misky, neprehliadnuteľný je detský „majsterštuk“ v podobe nízkeho dreveného stolčeka.

Mladí majstri zastúpení na výstave sú z miest Nitra, Turzovka, Svätý Jur, Banská Bystrica, Vranov nad Topľou, Bratislava, Detva, Mošovce, Banská Štiavnica, Zvolen a Myjava. Ceny v tomto ročníku získalo spolu 11 prác a kolekcií, uznania boli udelené ďalším 11 prácam.
Organizátori vydali k súťaži samostatný katalóg. Z hľadiska účasti najviac jednotlivcov a kolektívov sa zapojilo do súťaže v roku 2007 z banskobystrického a nitrianského kraja.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby chce v aktivite pokračovať aj druhým ročníkom od januára roku 2009.

Informácie o súťaži V krajine remesiel 2007 »
 
IMAGE_ID