Between.../ Medzi...

spiritindesign

Between

Medzi umením a dizajnom, medzi tradičným a moderným, medzi slovenským a zahraničným. V týchto „Medzi“ sa pohybujú šiesti dizajnéri, ktorých spája ešte jedna vec. V Dizajn štúdiu ÚĽUV vystavujú diela, u ktorých je dôraz položený na ich symbolickú funkciu.
Barbara Wiggins – výtvarníčka, dizajnérka – Írka pôsobiac v Londýne. Je známa pod značkou BWD (Barbara Wiggins Design) a jej hlavným záujmom je koža. Vychádza z írskej ľudovej i náboženskej tradície, zameriava sa na odevné doplnky, obalový dizajn.
Mária Štraneková – odevná dizajnérka, absolventka VŠVU - víťazka aktuálneho ročníka Styl Kabo v Brne a nositeľka titulu Top Styl Designer. Má za sebou pestré a atraktívne zahraničné pracovné skúsenosti – napr. aj stáž u Alexandra McQueena. V Dizajn štúdiu predstaví napr. prototyp svetelných šiat.
Martina Šošková – odevná dizajnérka, absolventka VŠVU – absolvovala tiež niekoľko pobytov vo Veľkej Británii. V súčasnosti pracuje v Londýne vo firme, ktorá sa zaoberá programovaním výšiviek a svoj výtvarný komentár k tejto téme predstaví aj v Dizajn štúdiu.
Svetlo, s ktorým pracuje aj Mária Štraneková, sa objaví aj u ďalších troch aktérov Between – absolventov dizajnu na VŠVU Mateja Chlebiša a Mariána Laššáka, ako aj u grafického dizajnéra Ľubomíra Žáleca. Že poézia nie sú len pekné slová uzavreté v knihách, sa snaží dokázať M. Laššák. Nočný stolík, polička so svietidlom a hodiny zachytávajú prchavý okamih v predmetoch poskladaných z kníh. Kniha ako objekt je v tomto prípade zbavená pôvodného obsahu a zjavuje sa v podobe funkčných predmetov, ktoré však na seba preberajú jej symbolickú hodnotu.

 
IMAGE_ID