PIRSCPORCELAIN & RAP

8. 8. – 8. 9. 2006
Otvorenie výstavy: 8. 8. 2006 o 17. 00 hod.
Výstava sa uskutočňuje pod záštitou Veľvyslanectva českej republiky v Bratislave.

Dizajnér Dan Piršč pripravil v galérii Dizajn štúdio ÚĽÚV výstižný prierez svojej rozsiahlej dizajnérskej tvorby v porceláne. Ikona českého dizajnu, dizajnér roka 2005, spolupracovník MVS dílna Mikulov si vytvoril koncepciu výstavy, spôsob inštalácie a celej prezentácie v kontexte s ľuďmi a predmetmi, ktoré sú mu blízke. Práve preto sa jeho porcelán vyníma na autorských stoloch dizajnérky Jitky Vrbkovej zo spoločnosti RAP s.r.o. Spolupráca porcelánky a spoločnosti RAP s.r.o. je dlhodobá a už aj v Bratislave sú interiérové zákutia, ktorá sa zrodili z tohto tvorivého dialógu (napr. reštaurácia na Kuchajde).

Kompletná jedálenská súprava na stolovanie, súpravy čajové, kávové, mokka. To je produkcia malej a predsa veľkej porcelánky Dana Piršča.

Potrebné drobnosti bez ktorých je servírovanie neúplné: soľničky, koreničky, nádoby a nádobky na jednohubky, misky, džbány, vázy, nádoby na aranžovanie kvetov, ale aj odkladanie. Nezabúda na uzávery určené na fľaše a fľaštičky. Všetky spomínané predmety sú slávnostne zahalené v glazúre zlatej, striebornej, alebo biele.

Vystavené predmety majú svoju funkciu, ktorá im neuberá čaro a krásu umeleckého diela. Boli vyrobené v PIRSCPORCELAIN v Mikulove na Morave v porcelánke, ktorej činnosť bola zahájená 12. 8. 2005. Všetky vystavené diela – predmety sú predajné.

(text Eva Trilecová, kurátorka výstavy)

Viac informácii o autoroch:
www.pirsc.cz  
www.rap-interier.cz  
www.czc.sk  
www.uluv.sk

Záštitu nad výstavou prevzali:
České centrum v Bratislave
Veľvyslanectvo Českej republiky v Bratislave

 

Dizajn štúdio ÚĽUV
Dobrovičova 13, 811 09 Bratislava, Slovenská republika
tel.: 0905 / 122 170, e-mail: craft@uluv.sk

Otváracie hodiny: 

Utorok - Piatok 13.00 - 18.00 hod.
Sobota 10.00 - 14.00 hod.