2013
RUD 2013-1 | RUD 2013-2 | RUD 2013-3 | RUD 2013-4

Master Class Ceramics v Írsku

Eva Ševčíková

Augustový Master Class Ceramics bol v poradí tretím workshopom medzinárodného projektu DREAM (Design Research Europe Arts and Crafts), realizovaného v rámci Programu celoživotného vzdelávania Leonardo da Vinci. Hostiteľom bol írsky partner projektu – Craft Council of Ireland, ktorý poskytol účastníkom príjemné prostredie keramickej školy Ceramics Skills and Design School v meste Thomastown.
Lektormi boli keramikári Gus Mabelson a Geoffrey Healy a tri študentky aktuálne prebiehajúceho keramického kurzu – Bernadette, Joanna a Karen. Účastníci workshopu boli mladí keramikári, výtvarníci, dizajnéri, ale aj zopár iných profesií, ktoré využívajú potenciál keramického remesla, zo Španielska, Francúzska a Slovenska.
Ukážky rôznych techník výroby alebo dekorovania keramiky sa v pravidelnom rytme striedali s následnou praktickou časťou, kde si mohol každý danú techniku hneď vyskúšať. Postupne sa „študenti“ osmelili a keď sa zorientovali v priestoroch a vybavení školy, pracovali v skupinách či individuálne na viacerých miestach.

 


Ďalšie články časopisu Remeslo Umenie Dizajn 04/2013:

 

ULUV.sk > ÚĽUV > Časopis R_U_D > Archív ročníkov R_U_D > Rok 2013 > RUD 04/2013 > Master Class Ceramics v Írsku