2013
RUD 2013-1 | RUD 2013-2 | RUD 2013-3 | RUD 2013-4

Martin Bu – správy z recyklačného laboratória

Viera Kleinová

Dizajnér keramiky a porcelánu Martino Bu mal v lete v Galérii Nova výstavu. Diela, ktoré tam bolo možné vidieť, sú súčasťou praktického výstupu jeho doktorandskej práce na katedre dizajnu VŠVU. Martin Bu sa nevyhýba ani iným ako keramickým médiám a jeho prístup sa dá považovať za vnímavý a otvorený, jeho pozornosť však púta hlavne keramika. V polohe dizajnérskej už od svojich začiatkov pracuje pri navrhovaní predmetov s rôznymi kultúrnymi odkazmi, materiálovými posunmi, polemizuje s masovosťou a konzumom, zaujímajú ho keramické stopy v dejinách a ich následný redizajn. Ku keramike sa dostal už na základnej škole, postupne ju rozvíjal na strednej i vysokej škole na katedre úžitkového umenia na VŠVU v Bratislave, absolvoval i študijné pobyty na viacerých školách v zahraničí V súčasnosti pracuje na rôznych projektoch, od produktového dizajnu až po grafický dizajn a tvorbu webových stránok. Pripravujem kolekciu interiérových keramických svietidiel.
Navrhuje úžitkové produkty ale aj voľné objekty.
Najčastejšie pracuje s kameninou, porcelánom, ale aj s drevom, nebráni sa experimentu a novým materiálom a technológiám.

 


Ďalšie články časopisu Remeslo Umenie Dizajn 04/2013:

 

ULUV.sk > ÚĽUV > Časopis R_U_D > Archív ročníkov R_U_D > Rok 2013 > RUD 04/2013 > Martin Bu – správy z recyklačného laboratória