Veľká noc v ÚĽUV-e 2014

05.05.2014

Veľká noc v ÚĽUV-e je opäť tu. Aj tento rok si Ústredie ľudovej umeleckej výroby pripomína veľkonočné sviatky vo veľkom štýle.

V dňoch od 10. do 11. apríla zažijete vo Dvore remesiel na Obchodnej 64 predvádzanie výrob, workshopy ale aj hudobno-tančné vystúpenia. V čase od 13:00 hod do 18:00 hod sa vo Dvore remesiel na Obchodnej ulici 64 návštevníci sa naučia základy výzdoby kraslíc, pletenia korbáčov, či zdobenia medovníkov či veľkonočnou tematikou. Chýbať nebude ani výroba píšťalky, či textilných dekorácií. Pripravená bude aj „Kraslicová kronika,“ obrovské biele vajce, ktoré budú môcť návštevníci spoločnými silami vyzdobiť.?

Príchod jari sa neodmysliteľne spája s Veľkou nocou. Aj keď sa toto obdobie kalendárneho roka stalo jedným z najdôležitejších kresťanských sviatkov, mnohé tradície pochádzajú ešte spred kresťanských čias. Týchto tradícií je naozaj mnoho a bola by škoda, keby z našich životov vymizli. Preto organizuje Ústredie ľudovej umeleckej výroby každý rok v období pred veľkonočnými sviatkami podujatie „Veľká noc v ÚĽUV-e.“ Je to akoby malý deň otvorených dverí preplnený aktivitami pre návštevníkov.

Návštevníkom chvíle spríjemnia spevom, hudbou a tancom detské folklórne súbory Trávniček (10. 4. 2014 o 16:30 a 17:30hod) a Dolina (11. 4. 2014 o 16:30 a 17:30 hod) s programami „Na zelenej lúke“ a „Jarné chorovody.“ Dvor remesiel sa tak na dva dni premení na jednu veľkú oslavu jari a znovuzrodenia. Nepremeškajte túto výnimočnú udalosť a príďte nás navštíviť do Ústredia ľudovej umeleckej výroby na Obchodnej ulici 64.

« Späť