V Dizajn štúdiu ÚĽUV-u prehovoria objekty ALLT dizajnu

11.09.2011

Dizajn štúdio ÚĽUV predstavuje debut autorského dua ALLT kolekciou produktov All that. Mladá dizajnová značka ALLT vznikla spoluprácou Petra Simoníka a Eleny Bolcekovej. Stredobodom výstavy je objekt – produkt, nábytok – ktorý „rozpráva“ svoj príbeh.

Výstavu autorského dua ALLT tvoria ťažiskovo nábytkové solitéry, svietidlá a doplnky.
Naznačené už v ich názve, "to všetko", každodenné objekty, s ktorými ľudia žijú, je prostredím pre ich tvorbu a "to všetko" predstavia na svojej debutovej výstave ALL THAT by ALLT.
Výstava je prierezom kolekcií inšpirovaných tradíciami a prírodou, s využitím materiálov v symbióze s novými technológiami a pracovnými postupmi. Svoje objekty vytvárajú so zámerom pridať domovu pocit individuality, ktorá sa vyrovná ľudskej osobitnosti. Funkčný autorský objekt odráža vkus a potreby na úrovni jednotlivca. Kubík dreva. Alebo komoda, vytvorená pridávaním a odoberaním materiálu, je centrálnym bodom inštalácie. Viditeľnosť rozhrania exponátov a inštalačných prvkov je zotretá. Progresívny dizajn čistých línií podčiarknutý kontrastnou farebnosťou, ale aj dizajn s pôvodom, vychádzajúci z tradícií, je súčasťou tejto prekvapujúcej, veselej kolekcie, ktorá sa na bývanie pozerá s vtipom a nadhľadom.

Výstava potrvá v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave od 20.9. do 26.11.2011.

Aktuálnu tvorbu ALLT nájdete na:
www.allt.sk

Fotogaléria z vernisáže

« Späť