ÚĽUV mení charakter galérie úžitkového umenia v Bratislave

15.02.2011

Od 10. februára otvára nový výstavno-predajný priestor pod názvom Dizajn štúdio ÚĽUV predstavujúci dizajnérsku tvorbu autorov inšpirovaných tradičnými vzormi, materiálmi alebo technikami. Návštevníci tu nájdu predmety reprezentujúce jedinečnosť myšlienky, kvalitné prevedenie a fascinujúci dizajn.

Ústredie ľudovej umeleckej výroby mení charakter galérie úžitkového umenia v Bratislave. Od 10. februára otvára nový výstavno-predajný priestor pod názvom Dizajn štúdio ÚĽUV. Návštevníci tu nájdu predmety reprezentujúce jedinečnosť myšlienky, kvalitné prevedenie a fascinujúci dizajn.
Sortiment Dizajn štúdia ÚĽUV tvoria práce viac i menej známych dizajnérov s dôrazom na autorov, ktorí ponúkajú inovatívne predmety inšpirované tradičnými vzormi, materiálmi alebo technikami. Dizajn štúdio ÚĽUV mimo iného ponúka práce Michala Hanulu, charakteristické zmyslom pre experiment a neobvyklými kombináciami s drevom. Portfólio dizajnérov doplnili napr. dizajnéri štúdia LLEV, Ondrej Eliáš a v krátkom čase aj Tibor Uhrín.
Dizajn štúdio ÚĽUV na Dobrovičovej ul. 13 v Bratislave je otvorené pondelok až piatok od 13.00 do 18.00 a v sobotu od 10.00 – 14.00.

« Späť