Remeslo je IN - Deň otvorených dverí v Regionálnom centre remesiel ÚĽUV v Košiciach

21.09.2017

Deň otvorených dverí v Regionálnom centre remesiel ÚĽUV v Košiciach priblíži záujemcom z metropoly východného Slovenka čaro remeselnej výroby. Bohatý program ponúka predvádzanie remeselnej výroby, prehliadku  výstavy Farbené do modra, workshopy , besedy ale aj prehliadku krojových sukní v kontraste s moderným oblečením inšpirovaným ľudovým umením. Príďte 28.9.2017 v čase od 10.00 do 19.00 hod. do Regionálneho centra remesiel ÚĽUV na Mäsiarskej 52 v Košiciach spoznať talent, tvorivosť a zručnosť dnešných majstrov.

Predvádzanie remeselnej výroby

Pre návštevníkov sú pripravené počas celého dňa ukážky remeselnej výroby v dielňach regionálneho centra remesiel. Naskytne sa tak možnosť nahliadnuť do hrnčiarskej, tkáčskej a rezbárskej dielne a zároveň zoznámiť sa s výrobou z kože, rohoviny či zoznámiť sa s textilnou technikou batikovanie. Majstri počas osobného stretnutia a rozhovorov určite prezradia aj zopár tajných grifov. Vyvrcholením tejto časti programu bude vystúpenie Mateja Rabadu, jediného súčasného modrotlačiara na Slovensku, ktorý predvedie o 17.00 hod. ukážku výroby modrotlače.

Svieže a moderné uplatnenie ornamentiky predstaví spoločnosť FakeFolk, ktorá sa zameriava na tvorbu dizajnérskeho oblečenia inšpirovaného ľudovým umením. Korene modernej tvorby predstaví  prehliadka tradičných krojov zo zbierky pána Tomáša Ondruša, ktorá bude  spojená s besedou a rozprávaním o týchto nádherných moderných a tradičných odevoch.  Modely predvedie folklórna skupina Škvarkare.

Výstava modrotlače – Farbené do modra

Výstava Farbené do modra približuje rôzne vývojové podoby modrotlače na Slovensku. Produkcia tradičného farbiarskeho remesla, umeleckoremeselná produkcia z ÚĽUV-u, ako aj najnovšia tvorba súčasných dizajnérov očarí návštevníkov Galérie ÚĽUV v Košiciach 28. septembra počas dňa otvorených dverí od 10:00 – 19:00hod.

Workshopy

Záujemcovia budú môcť nielen pozerať, ale si aj vyskúšať svoju zručnosť a kreativitu počas tvorivých workshopov. Pomocou skúsených lektorov si vyrobia vlastné výrobky – batikovanú tašku alebo drôtené ozdobu v podobe srdca na tematickom worshope. Každý workshop bude spoplatnený sumou 11€ / osobu.

Program Dňa otvorených dverí v RCR ÚĽUV Košice

Miesto: Regionálne centrum remesiel ÚĽUV, Mäsiarska 52, Košice
Deň: 28. 9. 207, 10.00 – 19.00 hod.

PROGRAM

10.00 – 17.00 hod. Predvádzanie remeselnej výroby – drotárstvo, drevorezba, tkanie, výroba z kože, batikovanie
10.00 – 17.00 hod. sprístupnenie výstavy Farbené do modra
15.00 – 16.00 hod. workshop batikovanie (11€ / osobu)
16.00 – 17.00 hod. drotársky workshop (11€ / osobu)
17.00 – 18.00 hod. ukážka výroby modrotlače Matejom Rabadom
18.00 – 19.00 hod. Tradícia vs. Móda – predvádzanie odevov FSk Škvarkare a Fake Folk

Remeslo je IN - Deň otvorených dverí v Regionálnom centre remesiel ÚĽUV v Košiciach

« Späť