Predvádzanie výroby textilných zvieratiek Alenou Hlucháňovou

27.10.2017

Alena Hlucháňová sa dlhé roky venuje textilným technikám ako je vyšívanie, paličkovanie či tkanie. Ocenenie majster ľudovej umeleckej výroby získala v roku 2016 za výrobu textilných zvieratiek.

Rôznym textilným technikám sa venuje od detstva. Ovplyvnila ju jednak mama, ktorá šila a háčkovala ale aj jej vrstovníčky, s ktorými trávila na dvore celé dni starostlivosťou o bábiky. Svoje poznatky v oblasti textilných techník si rozšírila po roku 1989 absolvovaním viacerých remeselných kurzov
v ÚĽUV-e. ÚĽUV-u je verná dodnes, patrí medzi skalných výrobcov ale zároveň aj lektoruje kurz výšivky krivou ihlou. K textilným zvieratkám ju priviedla Janka Menkynová a táto tvorba jej natoľko učarovala, že jej venuje značnú časť svojej pozornosti. Pri výrobe používa výlučne bavlnené látky, z ktorých preferuje modrotlač, na hrivy a vlásky ľanovú priadzu. Oči a všetku ďalšiu výzdobu vyšíva.

Návštevníkom Galérie a predajne ÚĽUV v Tatranskej Lomnici predvedie 11.novembra 2017 v čase od 12.00 – 14.00 hodiny výrobu textilných zvieratiek. Srdečne pozývame všetkých záujemcov.

Predvádzanie výroby textilných zvieratiek Alenou Hlucháňovou

« Späť