Pozdrav futbalistom?

09.06.2010

ÚĽUV si netradičným vizuálom pripomína vlastné výročie.

Bratislava, 27.5.2010 - Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) si v tomto roku pripomína 65 rokov od svojho založenia. Tejto udalosti bude venovaná aj séria vizuálov znázorňujúcich čipkovanú loptu. S prvým z nich, evokujúcim futbalovú loptu, sa budú môcť stretnúť predovšetkým zákazníci predajní ÚĽUV PLUS a návštevníci najbližších podujatí ÚĽUV-u. Pod kreatívu sa podpísali Daniel Blonski a Marian Lukáč z grafického štúdia 001.

„Čipkou je Slovensko unikátne. Sme pravdepodobne krajinou s najrozmanitejšími podobami tejto remeselnej techniky. Zároveň je toto remeslo u nás stále veľmi živé. Preto práve čipka najlepšie komunikuje poslanie ÚĽUV-u ako aj to, čo sme na poli slovenských kultúrnych a remeselných tradícií za sedem desaťročí urobili. Kultúrne dedičstvo je pre nás rovnako dôležité, ako práve v týchto dňoch pre mnohých futbal,“ približuje Milan Beljak, generálny riaditeľ ÚĽUV-u.
Výročie vzniku ÚĽUV-u sa pripomenie pri všetkých veľkých podujatiach v tomto roku: na augustovom festivale tradičných remesiel po názvom Slovensko v Bratislave, v súťaži dizajnu Kruhy na vode, počas série výstav a sprievodných podujatí v Bratislave, Banskej Bystrici a v Tatranskej Lomnici .

Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) je od roku 1945 garantom ochrany a rozvoja ľudovej umeleckej výroby. Vykonáva výskum a dokumentáciu, organizuje výrobu a vývoj výrobkov , vzdeláva a propaguje a v tomto zmysle spolupracuje so všetkými záujemcami, podporovateľmi, propagátormi a výrobcami, rozvíjajúcimi ľudovú umeleckú výrobu. Aktivity ÚĽUV-u spoznáte aj na stránkach www.uluv.sk.

Viac informácií médiám
Barbora Španitzová, ÚĽUV, craft@uluv.sk, 0917 532 048
Juraj Caránek, Seesame, caranek@seesame.com, 0907 726 214

« Späť