Noc múzeí v ÚĽUVe

12.05.2014

V sobotu, 17.5.2014 sa uskutoční ďalší ročník úspešnej Noci múzeí a galérií. Ústredie ľudovej umeleckej výroby si pripravilo od 15:00 do 23:00 programy v Galérii na Obchodnej aj Dizajn štúdiu na Dobrovičovej. Týmto vás v sobotu srdečne pozývame do našich výstavných priestorov.

Noc múzeí a galérií je každoročné podujatie, pod patronátom Rady Európy, organizované Slovenským národným múzeom v spolupráci so Zväzom múzeí na Slovensku, ktoré má za cieľ prezentovať kultúrne dedičstvo a význam jeho zachovávania. Ústredie ľudovej umeleckej výroby na niečom tak veľkolepom samozrejme nesmie chýbať. Pripravili sme pre vás program v Galérii ÚĽUV na Obchodnej 64 a v Dizajn štúdiu na Dobrovičovej 13. V Galérii ÚĽUV sa môžete tešiť na výstavu obuvi s názvom „Tancovala by som, bosá som.“ Okrem výstavy sme si pre vás pripravili premietanie filmov o výrobe papúč zo šúpolia a vlneného vlasu, či workshopy na témy ovíjanie onucí, obúvanie krpcov, zdobenie kúskov kože raznicami alebo zhotovenie minikrpčeka. Predvedieme vám aj výrobu plstených topánočiek. Vyplnením súťažného kvízu sa návštevníci môžu zapojiť do súťaže o časopis RUD alebo pracovný zošit Huncút.

Dizajn štúdio ÚĽUV sa tentoraz bude niesť v znamení obrúčok. Aktuálna výstava „V dobrom i zlom“ predstavuje autorský šperk výtvarníčky Hany H. Kašičkovej. Tešiť sa môžete aj na komentovanú prehliadku k výstave a ukážky tvorby šperku.

« Späť