Návšteva manželky nemeckého poslanca Bundestagu v ÚĽUV-e

07.03.2012

Dňa 2. 3. 2012 sa v Ústredí ľudovej umeleckej výroby v Bratislave uskutočnila návšteva manželky poslanca nemeckého Bundestagu Petra Gauweilera, pani Eva Gauweiler.

Evu Gauweiler sprevádzala štátna tajomníčka Ministerstva kultúry Slovenskej republiky pani Natália Cehláriková. V sprievode generálneho riaditeľa ÚĽUV-u, Milana Beljaka, si pozreli aktuálnu výstavu v Galérií ÚĽUV: „Rasťo Haronik – keramikár a zberateľ“ s odborným výkladom kurátora výstavy Pavla Habáňa. Pani Evu Gauweiler zaujali najmä zbierkové predmety keramiky z čiernej kuchyne zo začiatku 19. storočia a tvorba R. Haronika inšpirovaná tradičnou keramikou.

Prehliadka Dvora remesiel ÚĽUV pokračovala nahliadnutím do remeselných dielní – hrnčiarskej, drotárskej a košikárskej, v ktorých prebiehali kurzy tradičných techník. Pani E. Gauweiler upútala okrem iného maľba na sklo, keďže sama kedysi danú techniku praktizovala.

Návšteva bola ukončená prehliadkou predajní ÚĽUV Plus na Obchodnej ulici, kde sa pani Gauweiler zoznámila aj s tradičným hudobným nástrojom zapísaným v UNESCO – fujarou.

Vážime si návštevu pani Gauweiler a vždy uvítame záujem o našu inštitúciu a jej aktivity spojené s našou národnou tradíciou.

« Späť