Liptov

20.03.2014

V pondelok, 3. marca, ÚĽUV sprístupní v galerijno-predajných priestoroch na Námestí SNP 12 v Bratislave ďalšiu zo série výstav mapujúcich tradičné remeslá v regiónoch s názvom Liptov. Ústredie ľudovej umeleckej výroby tak nadviaže na úspešný koncept, ktorý spustila výstava Gemer.

Po Gemeri výberom zo zbierok Múzea ĽUV predstaví Ústredie ľudovej umeleckej výroby výstavu zameranú na prezentáciu ľudových umeleckých výrob v regióne Liptov. Výstava ÚĽUV sprístupní už 3. marca 2014 sa tak stane ďalším príspevkom do série výstav zameraných na tradičné remeslá v regiónoch. Návštevník sa na výstave oboznámi s tradičnými výrobkami, ktoré bývali neoddeliteľnou súčasťou života ľudí z Liptova a s výrobkami z produkcie ÚĽUV, ktoré mapujú posuny.

 

Výstava Liptov nie je teda ani zďaleka poslednou výstavou svojho druhu. Už teraz múzejníci a pracovníci ÚĽUV-u zahajujú prípravu nasledujúcej výstavy predstavujúcej región Spiš. Spojenie predajne s galériou sa ÚĽUV-u osvedčilo aj v Tatranskej Lomnici, kde vynovená predajňa ponúka návštevníkom úplne nový rozmer kultúrneho zážitku.

 

Viac informácií

 


« Späť