Komentované prehliadky v Prednej izbe ÚĽUV

05.05.2014

Ústredie ľudovej umeleckej výroby pripravilo v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu sériu komentovaných prehliadok k výstave Liptov v galerijno-predajných priestoroch na Námestí SNP 12 v Bratislave.

Vstupné na komentovanú prehliadku je od pondelka do štvrtka je 0,50 EUR za osobu. Každý piatok sa uskutoční komentovaná prehliadka aktuálnej výstavy spojená s predvádzaním ľudovoumeleckého remesla. Vstupné na prehliadku spojenú s predvádzaním remesla je 1,- EUR. Držitelia Bratislava City Card (BCC) majú vstup na všetky prehliadky voľný.

Výstava Liptov je zameraná na ľudovoumeleckú výrobu a tradičné výrobky z regiónu Liptov. Návštevníci nájdu na výstave zbierkové predmety Múzea ľudovej umeleckej výroby. Nechýba modrotlač, kroje, pastiersky riad či kožené kapsy. Od pondelka do piatka sa návštevníci galerijno-predajného priestoru môžu zúčastniť vždy o 16:00 hod. komentovanej prehliadky, v piatok spojenej aj s predvádzaním vybraného remesla. Prehliadka prebehne súbežne v slovenskom, anglickom alebo nemeckom jazyku. Z remesiel sa každý piatok postupne výroba pastierskeho riadu, píšťaliek, piestov, pradenie vlny, paličkovanie a vyšívanie či maľba na sklo.

» Plán predvádzania remeselných výrob


« Späť