Dva z ôsmich (deviatich)

25.09.2013

Už začiatkom tohto roka hostilo Dizajn štúdio Ústredia ľudovej umeleckej výroby dve oddelenia Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave. Výstava Dva z ôsmich (deviatich) voľne nadväzuje na začatú spoluprácu. Tentoraz sa predstavia oddelenia Úžitkovej fotografie a Keramického dizajnu. Výstava, ktorá potrvá od 1.10. do 16.11.2013, zaznamenáva prierez študentských prác oboch oddelení, pričom kladie dôraz na aktuálne realizácie.

Oddelenie úžitkovej fotografie od konca vojny neustále rozvíja metodiku výučby, s dôrazom na akceptáciu nových technológií a postupov. Delí sa na dva celky, fotografický dizajn a fotografickú tvorbu. Žiaci sa učia zvládnuť fotografické technológie a popri tom rozvíjať svoje invenčné, asociačné a koncepčné schopnosti.

Oddelenie výtvarného spracovania keramiky a porcelánu patrí medzi oddelenie s najdlhšou tradíciou na škole. Oddelenie kladie dôraz na rozvoj a modifikáciu remesla v podmienkach súčasného spôsobu života. Absolventi opúšťajú školu s dôležitými poznatkami o materiáloch, ich technologickom a výtvarnom spracovaní.

Otváracie hodiny Dizajn štúdia ÚĽUV
utorok: 10.00 - 18.00 hod.
sobota: 10:00 - 14:00 hod.

Vstup je voľný.

« Späť