Dva z ôsmich

20.03.2014

Od piatku, 7. 2. 2014, sprístupní Ústredie ľudovej umeleckej výroby v spolupráci so ŠÚV Josefa Vydru ďalšiu zo série „Dva z ôsmich.“ Výstava je pokračovaním úspešnej spolupráce, kedy ÚĽUV dáva v Dizajn štúdiu na Dobrovičovej 13 postupne priestor ôsmim oddeleniam ŠÚV Josefa Vydru. V období od 7.2 do 22.3.2014 sa návštevníkom predstavia oddelenia reštaurátorstva a propagačného výtvarníctva.

Konzervárstvo a reštaurátorstvo drevorezieb je najmladším oddelením ŠÚV Josefa Vydru. V súčasnosti sa oddelenie špecializuje na reštaurovanie a konzervovanie pamiatok z dreva. Reštaurátorské zadania oddelenie pripravuje v spolupráci s viacerými inštitúciami, ako napríklad Múzeum mesta Bratislavy, Slovenská národná galéria, SNM – Historické múzeum, SNM – Hrad Červený Kameň, SNM – Múzeum Bojnice alebo Západoslovenské múzeum v Trnave.

 

V portfóliu oddelenia propagačného výtvarníctva môžeme nájsť práce produktového, interiérového, grafického, knižného a obalového dizajnu, ale aj výstavnícke i scénografické realizácie. Oddelenie kladie dôraz na prepojenie s externým prostredím, aktuálna je napr. spolupráca s bratislavskou Galériou 19, pre ktorú realizovali niekoľko plagátov k ich výstavám. V projekte pre značku Remini si zasa vyskúšali tvorbu zápisníkov a autorskej knihy, v bratislavskej Škôlke pri lese začali v minulom roku prácu na veľkoplošnej exteriérovej maľbe. K ďalším úspešným realizovaným prácam patria napr. návrhy sedacích vakov pre firmu Tuli alebo séria plagátov pre bratislavskú Flóru.

 

Otváracie hodiny Dizajn štúdia ÚĽUV
Utorok – Sobota 13.00 – 18.00 hod.
Vstup je voľný.

 

Viac informácií

 


« Späť