Dni majstrov na Hrade 2007 v plnej príprave

26.07.2007

Areál Bratislavského hradu sa zaplní 1. a 2. septembra 2007 remeselníkmi a ľudovými umelcami zo všetkých končín Slovenska. Festival tradičného remesla pod názvom Dni majstrov na Hrade bude ešte rozsiahlejší, ako v minulom roku...

Jeden z hlavných organizátorov,  obsahový garant festivalu - Ústredie ľudovej umeleckej výroby v Bratislave vybral pre tento už 17. ročník podujatia celkovo až 100 výrobcov - majstrov rôznych remesiel, aby počas dvoch dní predviedli svoje umenie priamo pred zrakmi návštevníkov.

Lákadlom festivalu bude určite nielen Škola remesiel ÚĽUV, ponúkajúca deťom možnosť naučiť sa niektorý jednoduchý výrobný postup, ale aj tradičné bábkové divadlo Antona Anderleho z Banskej Bystrice, zábavné strihanie majstra papiera a nožníc - dizajnéra Karola Krčmára, sprevádzanie svetom ľudových hudobných nástrojov folkloristu Milana Ruska, hudobné zoskupenie BASHAVEL, trombitáši z Lúk pod Majytou, mužská spevácka skupina z Heľpy, tradičné domáce práce v podaní skupiny KONOPA z Kozároviec a mnohé ďalšie programy.

Ten, kto chce počuť naživo napríklad kovanie plechového zvonca, zvuky pastierskej trombity, práskanie biča, hranie na gajdy, nineru či fujaru, nemal by si nechať újsť tento sympatický letný festival. 

Denne 10,00 - 18,00 hod.
vstup do areálu hradu bude po celé dva dni zdarma
 

Viac o festivale Dni majstrov na Hrade 2007

« Späť