Dni majstrov 2008 budú na Hrade

29.07.2008

Letný festival remesiel a ľudových výrob, pripravovaný každoročne z iniciatívy ÚĽUV, sa aj v roku 2008 uskutoční v  dňoch 31. augusta a 1. septembra v areáli Bratislavského hradu. Napriek  rekonštrukcii hradu budú parkové plochy v jeho ...

okolí miestom stretnutia remeselníkov - výrobcov ľudovej umeleckej výroby z celého Slovenska. 18. ročník Dní majstrov na Hrade 2008 ponúkne pre záujemcov pestrý program.

Program

10:00 – 18:00
Škola remesiel pre deti s lektormi remesiel z ÚĽUV
Predvádzanie tradičných ľudovoumeleckých výrob

Nedeľa (31. august):

10:00 Folklór na Hrade (folklórny program) - hlavná scéna
11:00Bábkové divadlo Piraňa (Ako vodníkovi vyschol rybník) - detská scéna 
13:00 Folklór na Hrade (ĽH Brezina z Trenčína, FS Kýčer z Turej Lúky ) - hlavná scéna
14:00 Tradičné bábkové divadlo Teatro Carnevalo (Gašparko a čarovná skrinka) - detská scéna
15:00 Prehliadka ľudových hudobných nástrojov (uvádza Milan Rusko) - hlavná scéna
16:00 Prehliadka ľudových odevov – nevesty a slávnostné kroje z obcí Cífer, Liptovské Sliače, Starý Tekov, Detva a z ďalších (predstavia tanečníci z FS Gymnik, uvádza Patrícia Jarjabková-Garajová) - hlavná scéna
17:00 Stano Palúch a Pacora Trio - hlavná scéna

Nedeľa, celý deň:

  • Voľné vyhrávanie ľudových muzikantov – ĽH Brezina Trenčín, gajdoš Juraj Dufek
  • Živé múzeum domácich prác – Folklórna skupina Kýčer z Turej Lúky
  • František Petrák a Theatro Pimprle

Pondelok (1. september):

10:00Folklór na Hrade (folklórny program) - hlavná scéna
11:00Bábkové divadlo Piraňa (O kukučke, ktorá prestala kukať) - detská scéna
12:00Folklór na Hrade (ĽH Brezina z Trenčína, FS Kýčer z Turej Lúky ) - hlavná scéna
13:00 Tradičné bábkové divadlo Teatro Carnevalo (Gašparko a čarovná skrinka) - detská scéna
14:00 SĽUK: Gašparko – tanečná veselohra pre deti - hlavná scéna
15:00 Bábkové divadlo Piraňa (Ako vodníkovi vyschol rybník) - detská scéna
16:00 Prehliadka ľudových hudobných nástrojov (uvádza Milan Rusko) - hlavná scéna
17:00 Prehliadka ľudových odevov – nevesty a slávnostné kroje z obcí Cífer, Liptovské Sliače, Starý Tekov, Detva a z ďalších (predstavia tanečníci z FS Gymnik, uvádza Patrícia Jarjabková-Garajová) - hlavná scéna

Pondelok, celý deň:

  • Voľné vyhrávanie ľudových muzikantov – ĽH Brezina Trenčín, gajdoš Juraj Dufek
  • Živé múzeum domácich prác – Folklórna skupina KONOPA z Kozároviec  
  • František Petrák a Theatro Pimprle

« Späť