Desať

31.01.2017

Výstava Desať v galérii Dizajn štúdio ÚĽUV mapuje 10-ročné trvanie ateliérov Digitálny dizajn a Produktový dizajn na Fakulte multimediálnej komunikácie Univerzite Tomáša Bati v Zlíne. Predstavením vybraných dizajnérskych prác študentov odkrýva pohľad na smerovanie mladého českého dizajnu.

Myšlienka samostatnej výstavy vznikla počas minuloročnej súťaži dizajnu orientovaného na remeslo Kruhy na vode, kde uchvátili porotu svojimi súťažnými prácami. ÚĽUV si vzal za svoje prezentovať viac i menej známych dizajnérov ako aj študentov stredných a vysokých škôl, ktorí sa vo svojej tvorbe inšpirujú tradičnými vzormi, materiálmi alebo technikami.

Výstava bude prístupná verejnosti od 3. februára 2017 do 14.apríla 2017 v Dizajn štúdiu ÚĽUV-u.

Miesto: Dizajn štúdio ÚĽUV, Dobrovičova 13, Bratislava
Otváracia doba: Po-Pia, od 12.00 – 18.00 hod. Vstup voľný.
Organizátor: Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV)
Kurátori výstavy: Vladimír Kovařík, Richard Vodička

Ateliér Produktový dizajn sa orientuje na dizajnérsku prax v niekoľkých rovinách – od výrobnej cez užívateľskú až po etickú. Dôraz je kladený na poznanie materiálov, technológií a ergonómie, ako aj na schopnosť uvažovať nad produktmi z pohľadu užívateľa.

Ateliér Digitálny dizajn sa zameriava na webové stránky, mobilné aplikácie, interaktívny vizuálny dizajn a motion grafiku. Úzko spolupracuje s príbuznými odbormi, od grafického dizajnu cez multimédia až po produktový dizajn. Návštevníci výstavy môžu obdivovať kolekcie šperkov, svietidlá, lis na víno, interaktívnu inštaláciu, detské stoličky a mnohé iné vizuálne prekvapenia.

« Späť