crafts.sk - otvorený ateliér

05.09.2012

Bratislava, 13. septembra 2012 – 11 prototypov prezentovaných v rámci výstavy s názvom „crafts.sk − otvorený ateliér“ v Dizajnštúdiu ÚĽUV experimentuje s „ľudovým dizajnom“.

Kolekcia je výsledkom spolupráce študentov Ústavu dizajnu FA STU v Bratislave a Ústredia ľudovej umeleckej výroby v rámci schémy s názvom Otvorený ateliér. Hlavným zámerom projektu je rozvíjať ľudovú výrobu na Slovensku a prinášať nové vzory výrobkov, rozšíriť trh so slovenskými dizajnérskymi produktami inšpirovanými ľudovou tvorbou o predmety „každodenné“ a cenovo prístupné širokej verejnosti, a v neposlednej rade práca dizajnérov v kontexte súčasného obchodného a marketingového prostredia. Kurátorkou projektu a výstavy je Mgr. Art. Michala Lipková.

Vernisáž výstavy je naplánovaná na štvrtok 13. septembra o 18.00 hod. v Dizajn štúdiu ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave. Kurátorkou je Michala Lipková.

Výstava je prístupná v priestoroch Dizajn štúdia ÚĽUV na Dobrovičovej 13 v Bratislave od 13. septembra do 17. novembra 2012.

V projekte crafts.sk posledné slovo nemá autor, ale užívateľ. Slovné spojenie „otvorený ateliér“ naberá nový význam. Má slovenský spotrebiteľ záujem o zdrojový kód slovenského remesla? Sú dizajnéri ochotní vzdať sa autorskej hrdosti v prospech ľudového vkusu? Aj na tieto otázky bude výstava hľadať odpovede prostredníctvom 3 workshopov v termínoch:

  • štvrtok - 20. septembra – 17.00 - 4S (Adam Horváth) + tchipqua (Lucia Krchová)
  • štvrtok – 27. septembra – 17.00 – steellace (Petra Huraiová) + môj chlebník (Alica Ševčíková)
  • štvrtok – 11. októbra – 17.00 – šindla (Vlasta Kubušová) + felt collection (Michaela Sunegová)

Na workshopoch si budete môcť upraviť vystavované prototypy na mieru (navrhnutím vlastného vzoru/tvaru/jednotlivých častí) a vyskúšať si ich výrobu. Súčasťou workshopov bude prezentácia dizajnérov a remeselníkov, ktorý spolupracovali na jednotlivých konceptov, dozviete sa viac o danom remesle, pôvodnej inšpirácii a vzniku vystavených objektov.

registrácia
Z dôvodu obmedzenej kapacity a materiálovej príprave sa na jednotlivé workshopy
je nutné sa na workshopy registrovať mailom na adrese info [at] crafts.sk

kde?
Workshopy sa uskutočnia priamo v galérii na Dobrovičovej 13.

Otváracie hodiny Dizajn štúdia ÚĽUV
Pondelok - Piatok 13.00 - 18.00 hod.
Sobota 10.00 - 14.00 hod.

www.uluv.sk
www.crafts.sk

« Späť