Čičmany ožijú fujarovými nôtami

19.09.2011

Po šiesty krát sa v Čičmanoch na dvore Ondreja Gregora, stretnú fujaristi z celého Slovenska.

Podujatie pod názvom Fujaristi v Čičmanoch organizuje Ústredie ľudovej umeleckej výroby v spolupráci s obcou Čičmany, Jurajom Kudjakom a finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Program pre verejnosť začína v sobotu 24. 9. od 11.00 h. v Čičmanoch na dvore Humna Ondreja Gregora. Záverečný program je naplánovaný na nedeľu 25. 9. od 14.00 h.

Stretnutie fujaristov začína už v piatok. „Predvečer festivalu patrí výmene skúsenosti výrobcov a interpretov. O výrobe a interpretácií fujarovej hry dokážu zanietení fujaristi hovoriť hodiny,“ pripomína autor programu Michal Fiľo z Ústredia ľudovej umeleckej výroby. Piatkový podvečer je venovaný životnému jubileu Prof. Oskara Elscheka v programe „Spomienky a odkazy majstrov“ od 18.30 h.
V sobotu je naplánovaný hlavný kultúrny program pozostávajúci z vystúpení samotných fujaristov, folklórnych súbor a skupín, ľudových rozprávačov, heligonkárov aj gajdošov.
Fujaristi dotvoria atmosféru nedeľnej svätej omše v Čičmanoch o 9.00 h. Kultúrny program pokračuje na dvore Humna Ondreja Gregora v Čičmanoch v nedeľu do 17.00 h.

Viac informácii o Celoslovenskom stretnutí fujaristov v Čičmanoch nájdete na stránke www.cicmany.net


« Späť